statystyki

Od razu nie wypiszemy się z Facebooka

23.02.2015, 09:22; Aktualizacja: 23.02.2015, 12:01
Facebook

Trzeba pamiętać, że likwidacja konta ma dwutygodniową karencjęźródło: ShutterStock

Najwięcej prywatności tracimy, umieszczając informacje na portalach społecznościowych. Oczywiście rekordy bije Facebook, ale w internecie słychać coraz głośniejsze nawoływanie do wyjścia ze społeczności

Nie jest to jednak wcale proste, a to dlatego, że Facebook nie chce oddawać raz zajętego pola. Służy temu czasowa zapora: likwidacja konta ma dwutygodniową karencję. Owszem, gdy zdecydujemy o zamknięciu profilu, materiały znajdujące się w serwisie przestaną być widoczne, ale musimy bardzo uważać, by przez czternaście dni nie zalogować się na koncie ani razu, nawet przypadkiem, przez telefon. Każda próba zalogowania przerywa bowiem proces likwidacji i nasz profil odradza się niczym Feniks z popiołów. Dlatego, zanim zaczniemy procedurę, warto wyczyścić wszystkie linki łączące nas z Facebookiem. Wiele stron pozwala także zalogować się przez ten serwis. Jeśli więc mamy konta na takich stronach, w ramach przygotowań warto z nich zrezygnować i logować bezpośrednio.

Dopiero po takim przygotowaniu logujemy się do Facebooka, otwieramy z menu „pomoc” (skrajny przycisk z prawej) i wybieramy „szukaj”. Do okna, jakie się wtedy pojawi, wpisujemy „usunąć konto” wtedy trafimy na informację, że wolno nam konto usunąć, ale nie będziemy mieć możliwości ponownej jego aktywacji ani odzyskania zgromadzonych tam treści. Proponują nam, by pobrać kopię swoich danych (jest instruktaż) i ostrzegają, że choć profil zniknie, usunięcie wszystkich opublikowanych treści może zająć do 90 dni. Oraz że niektóre (np. wiadomości wysyłane do innych) pozostaną na zawsze. Gdzieś w połowie tego wywodu znajdujemy zdanie: „Aby trwale usunąć konto bez możliwości przywrócenia go, zaloguj się do niego, a następnie poinformuj nas o tym”, gdzie linkiem są ostatnie trzy słowa. Klikamy, a tu kolejne ostrzeżenie. I przycisk „usuń moje konto”. Klikamy. Dalej trzeba jeszcze raz wpisać swoje hasło i kod z obrazka. Po zakończeniu procedury otrzymamy e-mailem informację, że konto zostanie usunięte w ciągu czternastu dni. W tym czasie pamiętamy o dwutygodniowym okresie nielogowania. Nie klikamy na ikonkę Facebooka na innych stronach, nie lajkujemy.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Nigdy nie podaje swoich prawdziwych danych, (UJ)(2015-02-23 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie moge nigdy zrozumiec tych naiwnych ludzi z choroba mozgu zwana "lemingowacialosc".
    Nigdy od poczatku nie zamieszczam swoich danych na zadnych portalach,jesli chce sprawdzic czyjes to wstawiam "swoje" dane ale wszystkie falszywe.Przeciez swoim bliskim znajomym moge podac swoje dane bezposrednio I wiem komu,a nie paraduej sie na Facebookach ,googlach I wszelkich scierwiastych stronach.Trzeba byc wyjatkowy durniem albo nalezec do lewacko-liberalnych smieci !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane