Wzywanie sąsiada do usunięcia gałęzi ma ścisły związek z terminem zmiany szaty roślinnej

29.01.2015, 07:30
wycinka drzew-piła łańcuchowa

Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie przechodzące z sąsiedniego gruntu. To samo dotyczy gałęzi i owoców zwieszających się z sąsiedniego gruntu; jednakże w wypadku takim właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin do ich usunięcia.źródło: ShutterStock

Wzywanie sąsiada do usunięcia fragmentów drzew zwieszających się nad posesją ma ścisły związek z terminem zmiany szaty roślinnej ­ - wynika z uzasadnienia wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (7)

 • Asia(2015-01-29 10:49) Zgłoś naruszenie 80

  Teo ciekawe co byś mówił gdyby sąsiad mający działkę od strony południowej posadził przy twojej granicy drzewo typu brzoza czy dąb, przez co cała Twoja działka byłaby zacieniona, a korzenie by wszystko wysysały i nawet trawa by tam nie rosła. Sąsiad cieszyłby się ładnym widokiem, a wszystkie uciążliwości spadałyby na Ciebie.
  Trzeba sadzić drzewa z rozsądkiem, bo malutki przydomowy ogródek czy działka to nie miejsce na duże drzewa. A gdy sadzimy te mniejsze to też tak aby ewentualne uciążliwości dotykały nas, a nie sąsiadów.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gbh(2015-02-02 08:42) Zgłoś naruszenie 31

  Teo mieszkasz w bloku to nie masz pojęcia o co chodzi.

  Odpowiedz
 • Sasiad(2016-06-17 15:31) Zgłoś naruszenie 21

  Teo nie masz pojecia o zyciu i stosunkach dobrosasiedzkich.

  Odpowiedz
 • Teo(2015-01-29 09:57) Zgłoś naruszenie 112

  Dawno takich bzdur nie czytałam.Piękne drzewa zostały zniszczone, bo sasiad nie lubi liści. .Właśnie widze jak ludzie juszą nbpozbywać sie pieknychg drzew ze swoich posesji bo innym zasłonią słoneczko. I tak powstaje w Polsce pustynia.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-01-29 10:57) Zgłoś naruszenie 00

  I zgodnie z tym terminem zmiany szaty roślinnej , wymagana jest obecność powoda i pozwanego - w domu .
  I jeszcze kilka lat po wniesieniu powództwa - by czekać na okrągło na polecenia łańcuchowych odnośnie uzupełnienia wymogów formalnych , w ciągu 7 dni , ma się rozumieć .

  Odpowiedz
 • olo(2015-01-29 11:47) Zgłoś naruszenie 01

  Wzdłuż mojej działki rosną wierzby. Niestety każda większa wichura powoduje ,że mam mnóstwo sprzątania . Wiatry wieja zawsze na moja działkę i mam wtedy mnóstwo gałęzi i liści na ścieżce . Sam mam posadzone dwa duże drzewa ,które za kilka czy kilkanaście lat mogą dokuczać sasiadowi. Tak je zaprojektował projektant zieleni. A gdy były nasadzane wygladały jak małe krzaczki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane