statystyki

Były minister sprawiedliwości skarcony przez trybunał w Strasburgu

27.01.2015, 11:46; Aktualizacja: 27.01.2015, 16:05

Urzędnik państwowy powinien informować opinię publiczną o toczącym się postępowaniu karnym w sposób, który nie przesądza o winie oskarżonego. Wypowiadając publicznie się na temat sprawy dr. G. Zbigniew Ziobro nie zachował należytej ostrożności - stwierdził Europejski Trybunał Praw Człowieka w decyzji o oddaleniu skargi byłego szefa resortu sprawiedliwości.

Sprawa rozpoczęła się w 2007 r. od słynnej już konferencji prasowej ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego w sprawie aresztowania i postępowania przeciwko znanemu kardiochirurgowi dr Mirosławowi G. Podczas spotkania dziennikarzom przekazano informację, że lekarzowi postawiono 20 zarzutów, w tym zarzut zabójstwa. To właśnie wówczas padła głośna wypowiedź Ziobry "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie”, która stała się podstawą do wytoczenia byłemu ministrowi i prokuratorowi generalnemu procesu o naruszenie dóbr osobistych.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane