Prawo farmaceutyczne: Cztery słowa wypadły z ustawy. Państwo traci miliardy

autor: Patryk Słowik20.01.2015, 07:33; Aktualizacja: 20.01.2015, 08:00
Zdaniem eksperta: obecne przepisy nie przewidują sankcji karnych za sprzedaż leków podmiotom nieuprawnionym

Zdaniem eksperta: obecne przepisy nie przewidują sankcji karnych za sprzedaż leków podmiotom nieuprawnionymźródło: ShutterStock

Zła konstrukcja przepisów karnych w prawie farmaceutycznym oznacza, że wywożący nielegalnie leki za granicę są bezkarni. Projekt ustawy zawierał rozwiązanie problemu. Uchwalony akt już nie

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • co za bagno(2015-01-20 18:26) Zgłoś naruszenie 10

    Oczywiście nie wiadomo kto stworzył kolejnego gniota.
    W tym kraju nic nie wiadomo. Rąsia rąsię myje.

    Odpowiedz
  • przykro patrzeć(2015-01-21 17:00) Zgłoś naruszenie 10

    Tak to jest jak szewcy /przepraszam prawdziwych szewców/ sprawują władzę. Przykro patrzeć jak doprowadzają do ruiny kraj. Mają jednak dobrą propagandę i w razie czego : "Polacy nic się nie stało".

    Odpowiedz
  • anykomuch(2015-01-20 19:56) Zgłoś naruszenie 10

    ekspertka lewiatanu poszukajcie w internetach kto ten twór finansuje i kto tam zasiada - dlatego opinia ekspertki do przewodzenia

    Odpowiedz
  • widz(2015-01-20 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Autor! Autor! Autor!

    Odpowiedz
  • Michał(2015-01-20 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Patologia. Wszędzie złodzieje. A jak nie złodzieje to dziwki. Mój kraj, taki piękny...

    Odpowiedz
  • andy(2015-01-20 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    Powtarza się casus z afery Rywina (tam w projekcie ustawy wykreślono: ,,i czasopisma".) ! A tutaj, jeszcze gorzej ,,przekręcono" -celowo- z już obowiązującej ustawy wykreślono: ,,albo wbrew jego warunkom"- co uniemożliwia karanie oszustów na wielką skalę!!! Proluratura Generalna- musi sama- zająć się tą sprawą! Inaczej będę uważał, że posłowie i ich farmaceutyczni mocodawcy- unikną politycznej i karnej odpowiedzialności!! OHYDA!!!

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-01-20 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    I nie można sprawdzić, kto podłożył taką świnię. Czyżbyśmy już zapomnieli o "lub" czasopisma? Czegoś tu nie rozumiem. Ustawy uchwala Sejm. Czy tam nie ma odpowiedzialnego. Czy nie można w trybie natychmiastowym dodać te słowa? Pewnie ktoś dostał nieźle w łapę. Pytanie tylko kto?

    Odpowiedz
  • komtur(2015-01-20 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Rozstrzelac na stadionie narodowym w przerwie meczu reprezentacji polski, tych urzednikow,ktorzy manipulowali
    przy tej ustawie !!!

    Odpowiedz
  • pablo(2015-01-20 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Tak pracują nad nowym prawem, tak im to schodzi i będzie, bo przecież proceder kwitnie, im dłużej nie ma nowych uregulowań, tym lepiej. Więc niech jakaś tam pani B nie plecie bzdur i nie wmawia nam, że to przeoczenie urzędników, a inni zbijają kokosy własnie na takim drobnym niby błędzie. Taki ten świat zdziczały, przykre, mamona, mamona, mamona!

    Odpowiedz
  • heh(2015-01-20 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    pomyłka przeoczenie, ale nigdy się nie zdarza żeby państwo zarobiło a nie straciło na takich "przeoczeniach", jeśli wypadają jakieś słowa kluczowe to ktoś je kasuje z premedytacją, winnych nie ma każdy może sobie dopisać czy usunąć co chce a ci co głosuja nawet tego nie czytają ani nie analizują

    Odpowiedz