statystyki

Zmiana prawa spółdzielczego opóźniana przez grupy interesu

autor: Patryk Słowik15.01.2015, 07:18; Aktualizacja: 15.01.2015, 09:01

Tempo prac sejmowej komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego jest niezadowalające, a wiele kwestii nadal wymaga dopracowania – przyznaje przewodniczący tej komisji Marek Gos (PSL).

Prace nad zastąpieniem powszechnie krytykowanej ustawy z 1982 r. (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1443) trwają od wielu lat. Również ta komisja zajmująca się poselskimi projektami ustaw – Prawo spółdzielcze (połączone druki nr 980 i 1005) spotkała się już 31 razy. Jednak Marek Gos przyznał na spotkaniu z przedstawicielami BCC, że efekty prac nie są imponujące. Jak zaznaczył, wynika to z faktu, że brzmieniem nowych regulacji zainteresowanych jest wiele podmiotów – co oznacza, że pojawiają się liczne, częstokroć znoszące się wzajemnie propozycje.


Pozostało 30% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • spółdzielca(2015-11-04 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Lewicy już nie ma w Parlamencie a to ona broniła starych komuchów prezesów w spółdzielniach mieszkaniowych. Czas najwyższy by finanse spółdzielcze były kontrolowane przez organy zewnętrzne. Rady Nadzorcze są tak mocno powiązane z Zarządami że nie kontrolują finansów w spółdzielni.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane