statystyki

Zmiana prawa spółdzielczego opóźniana przez grupy interesu

autor: Patryk Słowik15.01.2015, 07:18; Aktualizacja: 15.01.2015, 09:01

Tempo prac sejmowej komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego jest niezadowalające, a wiele kwestii nadal wymaga dopracowania – przyznaje przewodniczący tej komisji Marek Gos (PSL).

Prace nad zastąpieniem powszechnie krytykowanej ustawy z 1982 r. (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1443) trwają od wielu lat. Również ta komisja zajmująca się poselskimi projektami ustaw – Prawo spółdzielcze (połączone druki nr 980 i 1005) spotkała się już 31 razy. Jednak Marek Gos przyznał na spotkaniu z przedstawicielami BCC, że efekty prac nie są imponujące. Jak zaznaczył, wynika to z faktu, że brzmieniem nowych regulacji zainteresowanych jest wiele podmiotów – co oznacza, że pojawiają się liczne, częstokroć znoszące się wzajemnie propozycje.


Pozostało jeszcze 30% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • spółdzielca(2015-11-04 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Lewicy już nie ma w Parlamencie a to ona broniła starych komuchów prezesów w spółdzielniach mieszkaniowych. Czas najwyższy by finanse spółdzielcze były kontrolowane przez organy zewnętrzne. Rady Nadzorcze są tak mocno powiązane z Zarządami że nie kontrolują finansów w spółdzielni.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane