Sąd potrzebuje więcej autonomii podczas rozstrzygania o władzy rodzicielskiej

autor: Natalia Ryńska18.12.2014, 08:45; Aktualizacja: 18.12.2014, 09:28
rozwód, dziecko

Władza rodzicielska „obejmuje w szczególności obowiązek i prawo do wykonywania pieczy nad osobą i majątkiem dziecka” oraz wychowywaniem go z poszanowaniem przysługujących mu praw i obowiązków.źródło: ShutterStock

Rodzice i dzieci mają prawo do wzajemnych kontaktów, które nie powinny być ograniczane. Brak porozumienia między małżonkami nie powinien odbijać się na ich relacjach z dziećmi. Rodzic, korzystający z pełni władzy rodzicielskiej może dochodzić swoich praw przed sądem, który powinien dysponować rozwiązaniami zapewniającymi właściwą więź.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Anna B.(2014-12-18 10:16) Zgłoś naruszenie 00

  Jak przypomnę sobie jaki ja dramat przeżywałam 2 lata temu przez mojego mężulka to aż dostaję dreszczy. Najpierw przez 2 lata w ogóle nie interesował się małym a później mu się przypomniało i myślał że jak ma kasę to wszystko może. Najważniejsze że w końcu wszystko dobrze się skończyło, grunt to mieć dobrego prawnika. Mam nadzieję że przeczyta to Pani Anna Brykczyńska z Poznania bo to wszystko jej zasługa! Pozdrawiam/ Anna B.

  Odpowiedz
 • :-)(2014-12-18 19:14) Zgłoś naruszenie 00

  Auto reklama Anny B.? :-)

  Odpowiedz
 • mecenas(2014-12-18 21:57) Zgłoś naruszenie 00

  Dobrze,ze wreszcie Ministerstwo przejrzało. na oczy .ale dziwne jest to,ze powiela to samo co zaproponował Rzecznik Praw Dziecka w Senacie(zobacz debata 3 grudnia i 17 grudnia. Komisji Ustawodawczej i Rodziny,Czy powieka jego inicjatywę. Prośba do Pani Redaktor, o co chodzi?W Senacie brali udział przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości..Moja refleksja Matki już nie będą uchylać sie od podpisania porozumienia.Koniec ery właścicielek.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane