statystyki

Druga instancja nie wyręczy pierwszej przy rozstrzyganiu o zasiedzeniu

autor: Michał Culepa15.12.2014, 09:30; Aktualizacja: 15.12.2014, 09:31
W marcu 2013 r. sąd I instancji wydał postanowienie o zasiedzeniu przez zainteresowanych gruntu o powierzchni niespełna 0,5 ha.

W marcu 2013 r. sąd I instancji wydał postanowienie o zasiedzeniu przez zainteresowanych gruntu o powierzchni niespełna 0,5 ha.źródło: ShutterStock

Niedopuszczalna jest apelacja dotycząca części gruntu, do której sąd rejonowy w ogóle nie odnosił się w postanowieniu o zasiedzeniu – orzekł Sąd Najwyższy.

Sprawa dotyczyła małżeństwa Z. korzystającego z działki w powiecie świdnickim. W marcu 2013 r. sąd I instancji wydał postanowienie o zasiedzeniu przez zainteresowanych gruntu o powierzchni niespełna 0,5 ha. Problem polegał na tym, że geodezyjny podział działek był sporządzony w kilku wariantach, a sąd uznał, że małżeństwo zasiedziało nieruchomość w granicach określonych w czwartym z nich. Tymczasem żądało ono uznania zasiedzenia działki w granicach określonych w pierwszym wariancie podziału geodezyjnego. Zgodnie z nim działka obejmowała nieruchomość, co do której sąd potwierdził zasiedzenie, ale też i inne okoliczne grunty.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane