statystyki

Monika Zbrojewska - wiceminister w spódnicy

autor: Ewa Ivanova28.11.2014, 00:00; Aktualizacja: 28.11.2014, 09:11
Monika Zbrojewska

Monika Zbrojewskaźródło: Inne

Kompetentna, oddana pracy, kreatywny umysł. Słowem świetny prawnik – tak o Monice Zbrojewskiej mówi prof. Piotr Kruszyński, adwokat, procesualista z Uniwersytetu Warszawskiego.

W resorcie sprawiedliwości zajęła miejsce po Michale Królikowskim, jednym z najbardziej kontrowersyjnych i niesłychanie pracowitych wiceministrów. Na jej barki spadło dokończenie kluczowych dla resortu reform: procedury karnej, prawa karnego i ustroju prokuratury. Jedno jest pewne – trudno znaleźć osobę lepiej przygotowaną do tak ambitnego zadania. Teoretycznie i praktycznie. Monika Zbrojewska może się poszczycić solidnym dorobkiem naukowym. Skończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Jest procesualistką, doktorem habilitowanym i adiunktem na tej uczelni. Ma na koncie masę publikacji naukowych z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia. – Jej wiedza i doświadczenie były wykorzystywane w pracach Sejmu, gdzie wielokrotnie zasiadała jako ekspert przy komisjach śledczych – zaznacza minister Cezary Grabarczyk. Współpracowała m.in. z komisjami ds. afery Rywina czy prywatyzacji PZU.

Zbrojewska należy do entuzjastów reformy procedury karnej. Jeszcze w 2008 r. została członkiem zespołu powołanego pod przewodnictwem prof. Piotra Kruszyńskiego do opracowania nowych regulacji w kodeksie postępowania karnego.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Joanna żakowska(2015-10-29 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz wiem dlaczego sędziowie , prokuratorzy traktują tak lekko , nieodpowiedzialnie swoje obowiązki . Ich nauczyciele służą przykładem...Kiedy ten obłęd się skończy ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane