statystyki

Monika Zbrojewska - wiceminister w spódnicy

autor: Ewa Ivanova28.11.2014, 00:00; Aktualizacja: 28.11.2014, 09:11
Monika Zbrojewska

Monika Zbrojewskaźródło: Inne

Kompetentna, oddana pracy, kreatywny umysł. Słowem świetny prawnik – tak o Monice Zbrojewskiej mówi prof. Piotr Kruszyński, adwokat, procesualista z Uniwersytetu Warszawskiego.

W resorcie sprawiedliwości zajęła miejsce po Michale Królikowskim, jednym z najbardziej kontrowersyjnych i niesłychanie pracowitych wiceministrów. Na jej barki spadło dokończenie kluczowych dla resortu reform: procedury karnej, prawa karnego i ustroju prokuratury. Jedno jest pewne – trudno znaleźć osobę lepiej przygotowaną do tak ambitnego zadania. Teoretycznie i praktycznie. Monika Zbrojewska może się poszczycić solidnym dorobkiem naukowym. Skończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Jest procesualistką, doktorem habilitowanym i adiunktem na tej uczelni. Ma na koncie masę publikacji naukowych z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia. – Jej wiedza i doświadczenie były wykorzystywane w pracach Sejmu, gdzie wielokrotnie zasiadała jako ekspert przy komisjach śledczych – zaznacza minister Cezary Grabarczyk. Współpracowała m.in. z komisjami ds. afery Rywina czy prywatyzacji PZU.

Zbrojewska należy do entuzjastów reformy procedury karnej. Jeszcze w 2008 r. została członkiem zespołu powołanego pod przewodnictwem prof. Piotra Kruszyńskiego do opracowania nowych regulacji w kodeksie postępowania karnego.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Joanna żakowska(2015-10-29 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz wiem dlaczego sędziowie , prokuratorzy traktują tak lekko , nieodpowiedzialnie swoje obowiązki . Ich nauczyciele służą przykładem...Kiedy ten obłęd się skończy ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane