statystyki

Do otwarcia działalności niezbędny będzie tytuł prawny do nieruchomości wskazanej, jako adres korespondencyjny

autor: Joanna Kowalska18.11.2014, 08:15; Aktualizacja: 18.11.2014, 08:20
Adres do doręczeń może być odrębny od adresu zamieszkania i adresu wykonywania działalności gospodarczej.

Adres do doręczeń może być odrębny od adresu zamieszkania i adresu wykonywania działalności gospodarczej.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca będzie musiał mieć tytuł prawny do nieruchomości, której adres – jako korespondencyjny – podaje we wniosku o wpis – zakłada nowela ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 672 ze zm.). To budzi jednak wątpliwości ekspertów.

– Adres do doręczeń może być odrębny od adresu zamieszkania i adresu wykonywania działalności gospodarczej. Przykładowo może to być skrytka pocztowa albo adres udostępniony przedsiębiorcy na podstawie umowy przez osobę posiadającą prawa do nieruchomości – zauważa Artur Nowak-Far, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • wynalazca(2014-11-19 08:45) Zgłoś naruszenie 10

    Te 9, jak pozwiesz? na ostatni ważny adres, jeżeli nie zgłosi się na rozprawę jego wina,jeżeli zmienia adres musi poinformować odpowiednie organy i tyle,a później sprawa,policja,komornik i po kłopocie

    Odpowiedz
  • beznadzieja(2014-11-18 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ten kraj pomału zaczyna być paranoją, 1000 x niż w komunie

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-11-18 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie adres do korespondencji , tylko potencjalny łup lokalnej sitwy .
    A listy można wysyłać na dowolny , wskazany przez odbiorcę adres - skrytkę pocztową , na przykład .

    Odpowiedz
  • bookbis(2014-11-18 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    w normalnym kraju jest i kij i marchewka. w mojej kochanej Polsce widze tylko kije i baty a niedługo pewnie i ogniem beda straszyc

    Odpowiedz
  • xp(2014-11-18 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    To celowe działanie rządzących, zniszczyli przemysł, firmy padają jak muchy więc jeszcze trzeba utrudnić życie, żeby reszta przedsiębiorczych Polaków się z kraju wyniosła, a starsi i mądrzejsi z wyrobionymi już polskimi paszportami czekają, żeby się tu osiedlić.

    Odpowiedz
  • wynalazca(2014-11-18 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe,debilizm goni debilizm,paranoja!!! i jeszcze się dziwią dlaczego Polacy wyjeżdżają z Polski,zdrowy na umyśle człowiek nie ma szans na egzystencję w tym grajdole

    Odpowiedz
  • nieudolność państwa to największy grzech(2014-11-19 05:23) Zgłoś naruszenie 00

    Przedsiębiorca powinien mieć siedzibę i to pod odpowiedzialnością karną. Bo jak jej nie ma to się zaczyna latanie w gumy z wierzycielami albo sądami.
    Wynajął mieszkanie, założył firmę, naciągnął wierzycieli i sp...ł. A państwo polskie bezradnie rozkłada ręce, no bo nie wie gdzie jest jego obywatel, który śmieje się z takiego prawa i takiego państwa.

    Odpowiedz
  • kaja(2014-11-20 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    Większej głupoty chyba już nie słyszałam. Co rządzący mają w głowach? Wiadomo, że tytuł do mieszkania ma się w miejscu zameldowania, a działalność przeważnie w miejscu zamieszkania. Co mi po korespondencji, która przyjdzie do miejsca zameldowania? skoro nie będę mogła jej odebrać?

    Odpowiedz
  • enrico(2014-11-18 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    I kto tu pisze i protestuje??!! Potencjalni beszczelni i cwani przekręciarze !! Co nie można ich w żaden sposób -pocztowo/adresowo namierzyć!! Deweloper - od którego kupiliśmy mieszkanie- niezwłocznie zmienił adres i telefony i nie można go było pozwać do Sądu za oszustwa i wielkie wady budowlane oraz brak dokumentacji !! Podobnych spraw w Polsce jest tysiące - i zdecydowanie jestem za wprowadzeniem w życie zaproponowanych przepisów!! Jak najszybciej !! Dość- oszukiwania uczciwych Polaków przez sitwę oszustów i wydrwigroszów!!! OHYDA!!!

    Odpowiedz
  • wynalazca(2014-11-18 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    Te ,Enrico,a jak młody człowiek ma rozpocząć działalność? Pomyślałeś o tym? A na oszustów są inne sposoby i nie takie debilne jak ten

    Odpowiedz
  • ALA(2014-11-20 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa z dn. 10 04 1974 o meldunkach mówi m.in o tym .,że meldunek jest tylko rejestracją stanu faktycznego przebywania w danym lokalu mieszkalnym powyżej 72 godz. i nie wnosi nigdy praw do lokalu TAK WIĘC , LUDZIE ,POSŁOWIE MYLĄ NAGMINNIE MELDUNEK , KTÓRY OD 2016 R. MA BYĆ ZNIESIONY, Z PRAWEM WŁASNOŚCI DO LOKALU MIESZKALNEGO ..Jeszcze inaczej jest z mieszkaniami spółdzielczymi lokatorskimi , gdzie jest tylko wpisana jedna osoba ,jako tzw. główny lokator.,np, żona , to wtedy mąż nie może być głównym lokatorem.

    Odpowiedz