statystyki

Można wybudować spalarnię pomimo sprzeciwu mieszkańców

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 27.10.2014, 10:46
Samorząd przekonywał, że zagrożenia nie ma. Powołał się na raport, z którego wynika, że planowane przedsięwzięcie nie spowoduje przekroczenia standardów jakości środowiska.

Samorząd przekonywał, że zagrożenia nie ma. Powołał się na raport, z którego wynika, że planowane przedsięwzięcie nie spowoduje przekroczenia standardów jakości środowiska.źródło: ShutterStock

Obywatel nie zakwestionuje decyzji gminy, jeśli nie udowodni, że ma interes prawny do jej zaskarżenia. Sama negatywna opinia mieszkańca o planowanej inwestycji nie wystarczy. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Burmistrz postanowił wybudować regionalny zakład zagospodarowania odpadów. W konsultacjach społecznych mieszkańcy się temu sprzeciwili. – Spalarnia, składowiska popiołów i materiałów niebezpiecznych (w tym azbestu) i śmieci niewiadomego pochodzenia w ilości zakładanej przez inwestora kumulować będą niewyobrażalny fetor, niemożliwy do zamknięcia w jednym miejscu, który połączony z emisją dymu niesionego przez wiatry będzie oddziaływać na budynki, drzewa, rośliny, na zwierzęta, a nade wszystko na zdrowie i samopoczucie – argumentowali.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • POLKA(2014-10-27 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    my zyjemy w czasach feudalny ch - bo tak postepuja urzednicy z Polakami! A w Naczelnych Sadzie Administracyjnym to urzeduja same POmulki!!!
    nie urzednik ma decydowac o tymco chca i maja mieszkancy tylko MIeszkancy decyduja i prosze POwywalac urzednikow, ktorzy znajduja prace w Warszawie, a wyniesli kompleksy chlopow z najbardziej zabitych dechami wsi i nie zawsze Polskich!!!

    to my placimy podatki, a wy musicie nas sluchac !!! nie zyc w swoich koltunskich kompleksach - po to jestescie powolani przez Obywateli aby ustawy przestrzegac i na nasza korzysc dzialac! a jak nie to zmiana zawodu sie kroi!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane