statystyki

Można wybudować spalarnię pomimo sprzeciwu mieszkańców

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 27.10.2014, 10:46
Samorząd przekonywał, że zagrożenia nie ma. Powołał się na raport, z którego wynika, że planowane przedsięwzięcie nie spowoduje przekroczenia standardów jakości środowiska.

Samorząd przekonywał, że zagrożenia nie ma. Powołał się na raport, z którego wynika, że planowane przedsięwzięcie nie spowoduje przekroczenia standardów jakości środowiska.źródło: ShutterStock

Obywatel nie zakwestionuje decyzji gminy, jeśli nie udowodni, że ma interes prawny do jej zaskarżenia. Sama negatywna opinia mieszkańca o planowanej inwestycji nie wystarczy. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Burmistrz postanowił wybudować regionalny zakład zagospodarowania odpadów. W konsultacjach społecznych mieszkańcy się temu sprzeciwili. – Spalarnia, składowiska popiołów i materiałów niebezpiecznych (w tym azbestu) i śmieci niewiadomego pochodzenia w ilości zakładanej przez inwestora kumulować będą niewyobrażalny fetor, niemożliwy do zamknięcia w jednym miejscu, który połączony z emisją dymu niesionego przez wiatry będzie oddziaływać na budynki, drzewa, rośliny, na zwierzęta, a nade wszystko na zdrowie i samopoczucie – argumentowali.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • POLKA(2014-10-27 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    my zyjemy w czasach feudalny ch - bo tak postepuja urzednicy z Polakami! A w Naczelnych Sadzie Administracyjnym to urzeduja same POmulki!!!
    nie urzednik ma decydowac o tymco chca i maja mieszkancy tylko MIeszkancy decyduja i prosze POwywalac urzednikow, ktorzy znajduja prace w Warszawie, a wyniesli kompleksy chlopow z najbardziej zabitych dechami wsi i nie zawsze Polskich!!!

    to my placimy podatki, a wy musicie nas sluchac !!! nie zyc w swoich koltunskich kompleksach - po to jestescie powolani przez Obywateli aby ustawy przestrzegac i na nasza korzysc dzialac! a jak nie to zmiana zawodu sie kroi!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane