statystyki

Młody lekarz odpowiada jak doświadczony medyk

autor: Paulina Szewioła23.10.2014, 05:23; Aktualizacja: 28.10.2014, 08:59

Rezydent nie może wyłączyć swojej odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjenta tylko dlatego, że działa pod nadzorem innego lekarza - uznał Sąd Okręgowy w Białymstoku.

K.M. będąc rezydentem, pełniła 7 czerwca 2009 r. obowiązki lekarza dyżurnego na jednym z oddziałów szpitala w B. W tym dniu lekarzem nadzorującym był z kolei K.B. 6 czerwca na oddział została przyjęta pacjentka, której odeszły wody płodowe, jednak akcja porodowa nie rozpoczęła się. Pomimo podania stosownych leków przez wiele godzin nic się nie zmieniało. W międzyczasie wykonano również badanie KTG, którego jednak żaden lekarz nie analizował. Następnego dnia po tym jak pacjentce odeszły wody płodowe K.M i K.B podjęli decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia. Dziecko urodziło się z 7 punktami w skali A. Rozpoznano u niego niedotlenienie okołoporodowe i zamartwicę urodzeniową umiarkowaną.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane