Za co można dostać mandat?

autor: Mateusz Albin16.10.2014, 21:00
Mandaty otrzymuje się za wykroczenia.

Mandaty otrzymuje się za wykroczenia.źródło: ShutterStock

Przepisy obowiązują tak samo na drodze, ścieżce rowerowej i na chodniku. Oto najpowszechniejsze wykroczenia, których należy się wystrzegać, jeżeli nie chcemy zapłacić mandatu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • PIO(2014-10-16 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    - Oddalenie się kierującego od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu.

    Takie sceny możemy kojarzyć z filmów o napadach na bank. W prawdziwym życiu też wiążą się z utratą pieniędzy, ale przez kierowcę. Manat to 50 zł. MANDAT POWINNO BYĆ :)

    Odpowiedz
  • zgred(2014-10-16 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    "Kierowanie bez uprawnień rowerem. Te przepisy dotyczą osób między 10 i 18 rokiem życia"

    Że co niby?

    Odpowiedz
  • lolo(2014-10-17 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    Posiadanie dokumentow gdy kierujemy pojazdem??? Wiekszego idiotyzmu chyba darmo szukać . w UK mam tydzień na dostarczenie dokumentów i to jest logiczne. Włożenie lub noszenie ich przy sobie smierdzi komunizmem na kilometr

    Odpowiedz
  • zazusss(2014-10-17 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Lolo, wykraczasz poza zmysły percepcji przeciętnego urzędnika

    Odpowiedz
  • KARMIL(2014-10-17 23:43) Zgłoś naruszenie 00

    "Kierowanie bez uprawnień rowerem. Te przepisy dotyczą osób między 10 i 18 rokiem życia" poza terenem zabudowanym owszem

    Odpowiedz
  • nairam(2014-10-19 19:19) Zgłoś naruszenie 10

    Mandat 500zł za kierowanie samochodem bez posiadania uprawnień do kierowania (prawa jazdy) to groteska, brak wyobraźni ustawodawcy. Toż to mniej niż mandat za najgorsze wykroczenie kierowcy bo kierowca dostaje jeszcze punkty karne! Konieczna nowelizacja ustawy.

    Odpowiedz
  • Sebastian(2014-10-21 16:14) Zgłoś naruszenie 10

    To jednak prawo w PRL-u było boskie! Żaden małolat który nie ukońcdzył 18-tego roku życia nie mógł być ukarany mandatem!! A tak na marginesie jazda rowerem po chodniku powinna być dozwolona!!! Chyba że jest ścieżka rowerowa!!! Oczywiście powinno się ustępować pieszemu miejsca bo to on jest panem chodnika!!! Karanie za jazdę po chodniku to zwykły BANDYTYZM!!!

    Odpowiedz
  • ZBYSZEK(2014-10-21 16:19) Zgłoś naruszenie 10

    WALE PRZEPISY!!! WALE PRAWO. ŚMIGAM AUTKIEM BEZ PRAWKA OD 12 LAT. ZABRALI ZA PUNKTY I CO? I MAM TO W DU...PIE!!! SZANSA NA KONTROLE DROGOWĄ JEST MAŁA. MAM FARTA BO PRZEZ TE 12 LAT NIGDY MNIE NIE ZATRZYMALI. A JAK BY CO TO TE 500 ZŁODZISZY MOGĘ DAĆ TO I TAK TANIEJ JAK JAKIEŚ EGZAMINY Z INSTRUKTOREM CO JEST DEBILEM I GORZEJ JEŹDZI NIŻ JA!!! JEDNYM SŁOWEM WALCIE SIĘ!

    Odpowiedz