Nagranie z kamery samochodowej jest dowodem

15.10.2014, 11:06; Aktualizacja: 15.10.2014, 11:31
Zakazanym jest umieszczanie nagrania na portalach internetowych

Zakazanym jest umieszczanie nagrania na portalach internetowychźródło: ShutterStock

Samochodowe kamery rejestrujące sytuacje na drodze są coraz bardziej popularne.Okazuje się, że śledzenie zdarzeń na drodze ma sens bo nagrania są brane przez policję pod uwagę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • xxx20(2016-06-10 00:11) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę o pomoc. Wjezdzajac na rondo było puste nagle nie wiem skąd pojewiło sie tam auto , bardzo szybko wjechał na to rondo. Ledwo udało mi sie z tego ronda "uciec" zeby nie doszło do kolizji. Ten czlowiek miał kamerkę i nagrywał mnie pozniej jak jechałam ale czy nagrał zdarzenie tego nie wiem (załóżmy że nagrał). pozniej jechał za mna az do samego domu wysiał i zrobił mi zdjęcie i samochodowi też. Czy grożą mi jakieś konsekwencje ? wiadomo ze na rondzie on miał pierwszeństwo ale jak ja byłam na rondzie to jego jeszcze nie było on jechał bardzo szybko. Ja nigdy nie mialam żadnej kolizji , jezdze bardzo ostrożnie i pomału. Z gory dziekuje za pomoc

    Odpowiedz
  • do frik(2015-06-12 09:06) Zgłoś naruszenie 50

    tak? to kim jest cwaniak, ktore ucieka po spowodowaniu kolizji czy po potraceniu pieszego?

    Odpowiedz
  • frik(2015-02-05 22:21) Zgłoś naruszenie 59

    Ci którzy nagrywają i donoszą to ni innego jak konfidenci jak za komuny ciekaw jestem czy sami są tacy przepisowi,jeszcze raz powtarzam konfidenci

    Odpowiedz
  • adrian(2014-12-15 22:25) Zgłoś naruszenie 03

    Znajdzie sie idiota co kolo tylka chce ci zrobic i cie udupi powinni tego stanowczo zakazac tylko w sprawie dragow alkocholu i kolizji powinny byc powaznie traktowane

    Odpowiedz
  • luka(2014-10-16 16:50) Zgłoś naruszenie 20

    Jeśli zostanie nagrany samochodową kamerą pijany członek PO np : Jacek Protasiewicz (znany z występu na lotnisku) to nagranie będzie dowodem czy będzie nielegale ?

    Odpowiedz
  • yyy(2014-10-16 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Podsłuchy polityków PO są nielegalne a nagrania z samochodowych kamer są legalne ???

    Odpowiedz
  • marek(2014-10-16 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    a jeśli jest zmontowane to trzeba powołać biegłego!!!

    Odpowiedz
  • pies cywil(2014-10-16 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Naczelnik Sudakow troszkę bajki opowiada bo od kiedy to numery tablic rejestracyjnych podlegają ochronie danych osobowych,lub mają wpływ na ujawnianie tych danych w momencie "zdarzenia"? Polecam zgłębić przepisy w tej materii oraz dokładnie zapoznać się z ustawą o ochronie danych.

    Odpowiedz
  • Ammateur(2014-10-16 00:42) Zgłoś naruszenie 00

    Kto jest autorem?! Po raz kolejny proszę "geniuszy" o ujawnianie się - szczególnie w Gazecie Prawnej (?). Tytuł "Nagranie JEST dowodem", treść "nagranie MOŻE BYĆ materiałem dowodowym". Dowód i materiał dowodowy w postepowaniach policyjnych to skróty myślowe. A w postępowaniu sądowym nagrania też TYLKO MOGĄ być przyjęte przez sąd jako dowody - podobnie jak wszystkie inne przedłożenia stron. MOGĄ - nie MUSZĄ.

    Odpowiedz
  • Jacek(2014-10-15 12:34) Zgłoś naruszenie 44

    ZERO TOLERANCJI dla drogowych BANDYTÓW, a szczególnie dla szczylów! UBIJAĆ NA MIEJSCU pijanych i naćpanych! KONFISKOWAĆ POJAZDY nieprzestrzegającym przepisów ruchu drogowego! Zabieranie praw jazdy nic nie daje – będą jeździć i zabijać bez praw jazdy! (Bandziory, obrońcy bandziorów i analfabeci wszelkiej maści, bierta się za minusowanie!)

    Odpowiedz