Za błędy sądu płaci obywatel, który nie ma na nie wpływu

autor: Ewa Ivanova09.10.2014, 07:25; Aktualizacja: 09.10.2014, 11:23

Czy strona może ponosić konsekwencje niewłaściwego działania sądu, zwłaszcza finansowe? Tak stało się w przypadku sprawy zainicjowanej przez mieszkankę Tłuszcza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • smok_wincenty(2014-10-09 19:44) Zgłoś naruszenie 10

    Jak to obywatel nie ma wpływu? A kto uchwala prawo w oparciu o które orzekają sędziowie? Kto uchwala ustawy na podstawie których z młodego obywatela tworzy się prawnik a później sędzia? No kto? Obywatel! A że wybiera na swojego przedstawiciela rolnika, bezrobotnego, filozofa albo katechetkę no potem mamy takie ustawy a nie inne. Proste.

    Odpowiedz
  • hrtre(2014-10-09 17:56) Zgłoś naruszenie 10

    Jakby ktoś nie był w sądzie. SĄD WYDAJE WYROKI W IMIENIU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ a nie w swoim czy jakiegoś urzędu. Sędziowie nie są bezkarni i mogą spokojnie pożegnać się ze stołkiem. Państwo stawia wysokie wymagania przyszłym sędziom. Rekrutacja trwa baardzo długo i zależy od widzimisię kilkudziesięciu osób na prezydencie kończąc. Sędziowie są rozliczani ze swojej pracy, mają PUBLICZNE postępowania dyscyplinarne, a niezawisłość sędziów jest PODSTAWĄ ISTNIENIA DEMOKRATYCZNEGO I SPRAWIEDLIWEGO PAŃŚTWA. Nie dramatyzujmy, więcej pieniędzy kosztuje podatnika niekompetencja zwykłych szarych urzędasów z łapanki.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane