statystyki

Cezary Grabarczyk: Nigdy nie pytam o światopogląd

autor: Ewa Ivanova, Grzegorz Osiecki07.10.2014, 00:00; Aktualizacja: 07.10.2014, 06:56

Będziemy kontynuować prace nad prawem o prokuraturze, zgodnie z porządkiem: najpierw ustawa, potem ewentualna nowelizacja rozporządzenia. Na razie regulamin prokuratury nie będzie zmieniany - mówi minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. 

Fotel ministra sprawiedliwości, jak pokazuje historia polskich rządów, to najgorętsze krzesło w każdym gabinecie. Czy ma pan pewność, że przetrwa do końca kadencji?

Będę tak długo, jak długo będę potrzebny premier Ewie Kopacz. To ważny resort. W szczególności dzisiaj, gdy zostały zaprogramowane określone zmiany wprowadzające rewolucję w postępowaniu karnym. Postawiłem sobie za cel doprowadzić ten proces do dobrego końca.

Ale gdy się słuchało pani premier, można było odnieść wrażenie, że nie poświęciła za dużo miejsca pana resortowi w exposé.

Wystarczająco dużo. Uważam, że stworzenie nowego systemu bezpłatnej pomocy prawnej dla Polaków to poważne zadanie. On ma być adresowany do ludzi ubogich, tych mniej zaradnych, którzy cierpią niedostatek. To idea, która zmierza do wyrównania szans życiowych tej grupy osób. To poważne zadanie, bo prawie każdy rząd deklarował stworzenie takiego systemu, ale żadnemu się to nie udało. Dzisiaj mamy dobry pomysł i wstępnie zdiagnozowane źródła sfinansowania takiej pomocy. Będziemy chcieli podjąć w tej sprawie współpracę z samorządami, ponieważ to one najlepiej wiedzą, do kogo taką pomoc adresować. Konsultacje w tej sprawie zaczniemy zaraz po wyborach, gdy ukonstytuują się nowe władze samorządowe.

Czy składając przysięgę podczas zaprzysiężenia rządu, zakończył ją pan inwokacją: tak mi dopomóż Bóg?


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Wlly(2014-10-07 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Rozsądny człowiek z tego Grabaryczyka. Od razu widać różnicę, gdy stanowisko obejmuje człowiek kompetentny. Żeby jeszcze tylko zdążył zmniejszyć kognicje sądów...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane