Adwokat specjalista, czyli idzie nowe

06.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 06.10.2014, 07:10

O potrzebie specjalizacji w adwokaturze dyskutowali we Wrocławiu prominentni przedstawiciele palestry. A jeszcze niedawno publiczne poruszanie tego tematu można było przypłacić stanowiskiem we władzach samorządu.

Członkowie palestry mieli okazję do wymiany poglądów na temat przyszłego modelu specjalizacji adwokackich, podczas konferencji zorganizowanej 3 października przez Komisję Etyki Zawodowej przy NRA i ORA we Wrocławiu. I w tym kontekście analizowali m.in. rozwiązania, które z powodzeniem funkcjonują w innych krajach europejskich. Sposób regulacji tej materii nie jest bowiem wszędzie jednakowy. I tak np. Niemcy postawili na sztywny model, który przewiduje, że tytuł adwokata-specjalisty uzyskuje osoba, która odbyła teoretyczny kurs i zdała egzamin z określonej dziedziny prawa. Bardziej liberalni są w tej kwestii Francuzi, którzy biorą pod uwagę dorobek i praktykę. A który model przypadł do gustu mecenasom zebranym we Wrocławiu?


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wjw(2014-10-07 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Specjalizować to się mogą adwokaci w dużych miastach, na tzw. prowincji ze specjalizacji raczej trudno się utrzymać. Do tego przy coraz mniejszej liczbie klientów dzięki czarnemu PR mediów, polityków itd.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane