O przedmiocie sprawy decyduje pozew

autor: Michał Culepa03.10.2014, 08:00; Aktualizacja: 03.10.2014, 08:24

Sporu dotyczącego zapłaty czynszu z najmu lub dzierżawy nie rozpozna Sąd Najwyższy, niezależnie od tego, jaki był powód kwestionowania zobowiązania przez najemcę. Skarga kasacyjna w takich sprawach jest niedopuszczalna – przypomniał Sąd Najwyższy.

Powództwo wytoczyła firma M., żądając zapłaty przez spółkę I. zaległości w czynszach z tytułu wynajmu powierzchni handlowych w kilku miastach na kwotę ok. 120 tys. zł. Obydwie firmy łączyła długoterminowa umowa o współpracy, zgodnie z którą spółka I. wynajmowała w budynkach należących do M. powierzchnie, na których prowadziła handel meblami i wyposażeniem mieszkań. Współpraca układała się poprawnie do 2011 r., kiedy spółka I. – jak twierdziła – pomyłkowo opłaciła należności czynszowe w zaniżonej kwocie. Od stycznia 2012 r. wydzielona z niej została spółka córka S., która miała zająć się handlem artykułami oświetleniowymi na części powierzchni wynajmowanych przez spółkę matkę I. Od 2012 r. spółka I. przestała płacić czynsz, a długi scedowała na spółkę córkę.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane