statystyki

O przedmiocie sprawy decyduje pozew

autor: Michał Culepa03.10.2014, 08:00; Aktualizacja: 03.10.2014, 08:24

Sporu dotyczącego zapłaty czynszu z najmu lub dzierżawy nie rozpozna Sąd Najwyższy, niezależnie od tego, jaki był powód kwestionowania zobowiązania przez najemcę. Skarga kasacyjna w takich sprawach jest niedopuszczalna – przypomniał Sąd Najwyższy.

Powództwo wytoczyła firma M., żądając zapłaty przez spółkę I. zaległości w czynszach z tytułu wynajmu powierzchni handlowych w kilku miastach na kwotę ok. 120 tys. zł. Obydwie firmy łączyła długoterminowa umowa o współpracy, zgodnie z którą spółka I. wynajmowała w budynkach należących do M. powierzchnie, na których prowadziła handel meblami i wyposażeniem mieszkań. Współpraca układała się poprawnie do 2011 r., kiedy spółka I. – jak twierdziła – pomyłkowo opłaciła należności czynszowe w zaniżonej kwocie. Od stycznia 2012 r. wydzielona z niej została spółka córka S., która miała zająć się handlem artykułami oświetleniowymi na części powierzchni wynajmowanych przez spółkę matkę I. Od 2012 r. spółka I. przestała płacić czynsz, a długi scedowała na spółkę córkę.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane