statystyki

Nieumyślne użycie marki to nie przestępstwo

autor: Sławomir Wikariak23.09.2014, 08:41; Aktualizacja: 23.09.2014, 08:44
finanse, pieniądze, biznes, gospodarka

finanse, pieniądze, biznes, gospodarkaźródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który w tytule aukcji internetowej bezprawnie posłużył się cudzym znakiem towarowym, nie popełnia przestępstwa – uznała prokuratura. Sąd, do którego zażalenie złożył amerykański producent butów, podzielił tę opinię.

W styczniu 2014 r. przedstawiciele amerykańskiego potentata branży obuwniczej zorientowali się, że w tytułach aukcji wystawianych w serwisie Allegro ktoś posługuje się zastrzeżonym na jego rzecz znakiem towarowym. Chodziło o nazwę specjalnego systemu przeznaczonego do butów biegowych. Pojawiała się ona wyłącznie w tytułach aukcji. Z opisu, który wyświetlał się po kliknięciu na nie, jednoznacznie już wynikało, że sprzedawane są buty chińskiego producenta. Potencjalni klienci nie mogli się pomylić – zarówno sam opis, jak i szczegółowe zdjęcia nie pozostawiały złudzeń, że chodzi o zupełnie inną, nieznaną szerzej markę. Buty nie były podróbkami – widniały na nich prawdziwe oznaczenia wytwórcy z Chin.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane