statystyki

Nieumyślne użycie marki to nie przestępstwo

autor: Sławomir Wikariak23.09.2014, 08:41; Aktualizacja: 23.09.2014, 08:44
finanse, pieniądze, biznes, gospodarka

finanse, pieniądze, biznes, gospodarkaźródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który w tytule aukcji internetowej bezprawnie posłużył się cudzym znakiem towarowym, nie popełnia przestępstwa – uznała prokuratura. Sąd, do którego zażalenie złożył amerykański producent butów, podzielił tę opinię.

W styczniu 2014 r. przedstawiciele amerykańskiego potentata branży obuwniczej zorientowali się, że w tytułach aukcji wystawianych w serwisie Allegro ktoś posługuje się zastrzeżonym na jego rzecz znakiem towarowym. Chodziło o nazwę specjalnego systemu przeznaczonego do butów biegowych. Pojawiała się ona wyłącznie w tytułach aukcji. Z opisu, który wyświetlał się po kliknięciu na nie, jednoznacznie już wynikało, że sprzedawane są buty chińskiego producenta. Potencjalni klienci nie mogli się pomylić – zarówno sam opis, jak i szczegółowe zdjęcia nie pozostawiały złudzeń, że chodzi o zupełnie inną, nieznaną szerzej markę. Buty nie były podróbkami – widniały na nich prawdziwe oznaczenia wytwórcy z Chin.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane