Fałszywe deklaracje majątkowe: nie będzie kary za zegarek ministra

autor: Ewa Ivanova27.08.2014, 07:25; Aktualizacja: 05.09.2014, 15:13
Sławomir Nowak

Sławomir Nowakźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Nasi rozmówcy nie mają wątpliwości – osoby dziś oskarżone o składanie fałszywych deklaracji majątkowych dzięki nowym przepisom mogą uniknąć sankcji. Sąd umorzy postępowanie, a w razie skazania nastąpi jego zatarcie

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Marek(2014-12-09 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Kłamstwo na kłamstwie w tym naszym kraju i taka jest podstawa życia w obecnym czasach ludzie sumienni uczciwi nie są karierowiczami i oszustami jak Pan Kaczyński który nie robi kariery lecz walczy o uczciwą Polskę

    Odpowiedz
  • jaq(2014-08-28 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    doczekamy się zmiany prawa karnego przed zamknięciem sprawy Amber...,chyba tak,należne odszkodowanie za areszt wspomoże biednych właścicieli AG

    Odpowiedz
  • macgiwer(2014-08-27 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    Czego to nie robi się dla kolesia!!! a przy okazji dla siebie.
    Przecież jakiś wścibski dziennikarz może za tydzień wywąchać coś nowego na każdego
    przy żłobie i nie tylko.

    Odpowiedz
  • Nadgóral(2014-08-27 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    A mój kolega nie wierzył, że tak to się skończy i przegrał zakład. Toż to lepiej niż w PRL.

    Odpowiedz
  • apropo(2014-08-27 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    sq*****yny !

    Odpowiedz
  • samo życie(2014-08-27 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Z natury jesteśmy zadaniowcami a do tego tak zostały zorganizowane ścieżki kariery, że dobrze wytresowani zadaniowcymi są wszędzie mile widziani i nagradzani, więc dobrze wytresowanych zadaniowców, którzy w lot odczytują myśli swych szefów nigdzie nie brakuje.

    Odpowiedz
  • biedny podatnik(2014-08-27 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    czyli złodzieje ustalą sobie prawo, aby za złodziejstwo ich nie karać, kary wymazać z rejestrów i pewnie jeszcze wypłacić olbrzymie odszkodowania za niesłuszne posądzanie.

    Odpowiedz
  • goość(2014-08-27 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli są ludzie i ludziska

    Odpowiedz
  • qaduq(2014-08-27 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Zaczynam wierzyć w polska sprawiedliwość i równe prawa dla wszystkich . Nie widzę powodu , aby dla jednego mordercy przygotować specjalna ustawę i mimo leniwych urzędników znanej kancelarii wysokiego szczebla szzęśliwie wydrukować , a już nie pochylić się nad zegarkiem ministra . Obaj są ludxmi i naszymi rodakami , dla obu równa troska rządu i ustawodawców . Postawa prokuratiry jest pełna hipokryzji . Widocznie do tej pory nie sporządzili żadnego aktu oskarżenia i nie przekazali do sądu . Ciekawe , ilu ekspertów zrobiło szmal na tym zegarku , a ile godzin , dni i miesięcy prokurator , czy prokuratorzy pośiecili na znalezienie odpowiedniego paragrafu . i co ? I nic ? Prokuratura małych wsadza do paki i wypuszcza uniewinnionych bez odszkodowania , a wielkich omija wielkim łukiem i sprawę chowa pod sukno . Przy okazji zmiany progu , z dobrego eca , w przewidywaniu niekorzystnych wyborów , radzę podnieść w ciemno próg do $1.000.000 . Inaczej uznam pomówienia o korupcje za niewiarygodne , a tych wszystkich oskarżanych w kuluarach przez opinie publiczną za nieudacznikow , którzy tylko chwalą się , że coś im się przylepiło . Pendolino i gazoport nie będą miały swoich bohaterów ? A tak to ładnie z boku wygląda .

    Odpowiedz
  • Jacek(2014-08-27 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Z jednej strony to dobrze, bo obecnie te 10 tyś to niska kwota. Nawet telewizor kosztuje tyle albo jakiś mebel. Teraz zależy tylko od biegłych jaką kwotę ustalą danej ruchomosci, a wyższa kwota, to trudniej o machinacje ze strony Prokuratury. Widzieliśmy biegłych prokuratury, żenada!!!Ale dlaczego teraz. Biernacki strzelił sobie samobója. Z drugiej strony pamiętajmy, że Seremet chciał pokazać Tuskowi, że ma na jego ministrów bata

    Odpowiedz
  • k(2014-08-27 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    nie broniąc p. Nowaka bo pewnie ma pełnomocnika profesjonalnego, przynajmniej powinien, jak każdy rozsądny człowiek o to się starać, prawda jest taka, że przepisy chyba wszystkie bez wyjątku rodzą kłopoty interpretacyjne i różnie mogą być przez różne podmioty interpretowane, zdarzają się nawet przypadki, że sądy odmienie orzekają niz chciał sam "sprytny inaczej:" dłużnik=chcial płacić dług, a to już dużo gorzej, ale człowiek jest omylny i wszystko może się zdarzyć , niestety ktoś na tym traci przynajmniej przez jakiś czas

    Odpowiedz
  • tak(2014-08-27 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ale fajnie, coraz lepiej i weselej żyje się nam!

    Odpowiedz
  • 007KAL(2014-08-27 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś skrót PRL jeden z kabareciarzy rozszyfrował jako "Prywatne Ranczo Leonida" (Breżniewa). Czy III RP to też Ranczo, tylko, że PO ?

    Odpowiedz
  • prawnik(2014-08-27 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy PO-wcy działają zgodnie z "prawem", bo dla nich jest inna interpretacja prawna

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-08-27 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    to było do przewidzenia, że go sąd uniewinni, a za chwilę ukarze się pozew o odszkodowanie, a co z jego wynagrodzeniem poselskim, które pobierał, czy to też jest zgodne z prawem, jak pracownik nie przyjdzie do pracy to po 3 dniach wylatuje z wilczym listem

    Odpowiedz
  • Szkiełko i Oko(2014-08-27 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby Silvio Berlusconi doradzał prawodawcy? Dobrze, że piszą o tym gazety...lub czasopisma.

    Odpowiedz
  • shark(2014-08-27 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Art 4 kk się kłania. Przepisy intertemporalne. Stosuje się w czasie orzekania przepisy względniejsze dla sprawcy. A po wyroku zatarcie skazania ex lege.

    Odpowiedz
  • ela(2014-08-27 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Nowe przepisy działają wstecz?

    Odpowiedz