Szkoły jazdy nie będą dłużej zakładnikami WORD-ów

autor: Piotr Szymaniak22.08.2014, 07:40; Aktualizacja: 22.08.2014, 09:50
Inne zmiany w ustawie o kierujących pojazdami

Inne zmiany w ustawie o kierujących pojazdamiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Od 24 sierpnia egzamin na prawo jazdy będzie można odbywać na tym samym pojeździe, co szkolenie, a zajęcia z teorii podczas kursu nie będą obowiązkowe. Jednak ośrodki nauki twierdzą, że ceny nie spadną

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Włodek(2014-08-24 12:53) Zgłoś naruszenie 10

    Jak zapłaci za szkolenie na którym nic się prawie nie nauczy i egzamin to jest OK. Wiadomo kto ma te wszystkie szkoły jazdy i kto pracuje w WORD sami emeryci z milicji i LWP. Chodzi o pieniądze, a nie bezpieczeństwo. Pan "ekspert ruchu drogowego" obraża nas wszystkich wypowiadając się, że Polacy nie dorośli do tego, by prowadzić motocykle bez kursu, egzaminów tak jak w innych cywilizowanych krajach.

    Odpowiedz
  • światło w tunelu MO(2014-08-23 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    " W wielu krajach się to przyjęło, ale sądzę, że my nie dorośliśmy do takich zmian" - odpowiedź funkcjonariusza MO godna odpowiedzi sekretarza PZPR zwanego prezydentem K. który w jednym z wywiadów po objęciu II kadencji stwierdził, że Polacy nie dorośli do okręgów jednomandatowych. Gratuluje wspólnego kołtuniastego myślenia reprezentantom nie kraju europejskiego, tylko reprezentantom ciemnego ludu ! .

    Odpowiedz
  • Lotnik(2014-08-25 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Pasieczny już chyba dawno ma odlot ;-)

    Odpowiedz
  • Rino(2014-08-22 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobra zmiana jeśli chodzi o motocykle a ten emeryt policji niech nie przesadza dobra jest wolność jest państwo powinno iść w kierunku liberalizacji wielu starych przepisów odstających już od rzeczywistości.Mam już po dziurki w nosie takich specjalistów jak jakiś były komunistyczny antyterrorysta z bożej łaski i jego koledzy

    Odpowiedz
  • word(2014-08-22 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    WORD i PIERD'y wstawia ZPD autor bo taki ma mózg. Jednak czy jego SIPP'y pozwalają na takie DIRBY'y.
    To jaki CHORY PZKD.

    Odpowiedz
  • FK_(2014-08-22 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy bedzie mozna podejsc do egzaminu bez 'nauki' w szkole 'nauki jazdy'???
    Ktos chce, niech idzie... ktos nie potrzebuje, nie idzie...

    Odpowiedz
  • 5542(2014-09-04 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Pasieczny jako stary i nie reformowalny policjant myśli tak jak myślano za czasów komunistycznych a polscy kierowcy to kompletni głupcy.

    Odpowiedz
  • Instruktor(2014-09-16 15:20) Zgłoś naruszenie 01

    Do fff:
    10 lat temu gdzie miałeś wykłady? W sali szkolnej? A wogóle miałeś wykłady czy testy w rękę i ucz sie na pamięć? A do biura chodziłeś? Czy biuro instruktor miał w teczce? Tak to wyglądało 10lat temu. Ustawa nałozyła na nas szereg dodatkowych wymagań generujących koszty. A paliwo to tylko ułamek tych kosztów. Ale każdy liczy ile auto z L może spalic na 100km razy cena paliwa i mysli, że reszta to nasz zarobek.
    Wracając do artykułu: rząd chciał żeby ceny kursu spadły a tymczasem inny minister TEGO SAMEGO rządu spowodował, że ceny uzyskania prawa jazdy wzrosły! Minister Zdrowia podwyższył cenę badań lekarskich na 200zł! Z 50 max 80 zł dotychczas. W mojej miejscowości badanie kosztowało 50zł. Z dnia na dzień skoczyło na 200zł!! Gdzie tu logika??? rząd dołozył i tak bogatym lekarzom ekstra 150zł za 5min badania. A my musimy sie gibać, żeby mieć kursantów na pokrycie kosztów. Moja średniej wielkości szkoła musi mieć 7 kursantów żeby zarobić na koszty stałe!! A gdzie inwestycja, wymiana samochodów? Kiedyś wymieniałem auto na nowe po 2 latach. Teraz 5 rok latam tym samym-450tyś km nalatane! I to jest dobrze? Szkoły zwalniają instruktorów albo same padają. Ci ludzie zasilają MOPS, PUP itd. Albo wyjeżdżają za granicę.

    Odpowiedz
  • fff(2014-09-05 21:53) Zgłoś naruszenie 01

    Ośrodki szkolenia kierowców działają poniżej opłacalności?

    To niby z czego są finansowane?

    pierdoły - dziesięć lat temu robiłem prawko za 700 zł , teraz chcą 1,600 - cena paliwa nie podwoiła się...

    Odpowiedz
  • ana(2014-08-22 15:42) Zgłoś naruszenie 01

    OSK poniżej opłacalności ? - to dlaczego ich tyle działa ? Dziwne?! Wojna o 125' - taki osiołek nigdy nie kupi motocykla bo i tak nie ma gdzie parkować ale chętnie powróci do wspomnień jak jeździł kiedyś jakimś "bzykiem" - co w tym złego ? Lepiej zróbie coś z rowerzystami, którzy też jedżą po ulicach a przepisów nie znaja "w ząb" bo nie muszą. I ostatnia sprawaa teria - jak się sam nie nauczy to nie zda !! Ma ktoś z tym jakiś problem ??

    Odpowiedz