Duży kłopot z nowym dowodem: Zniknie adres, ale obowiązek meldunkowy zostanie

autor: Tomasz Żółciak19.08.2014, 07:16; Aktualizacja: 19.08.2014, 11:30
Choć z dokumentu zniknie adres, to pozostanie obowiązek meldunkowy

Choć z dokumentu zniknie adres, to pozostanie obowiązek meldunkowyźródło: ShutterStock

Choć z dokumentu zniknie adres, to pozostanie obowiązek meldunkowy. Efekt: wielkie zamieszanie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • bezrobotna(2014-08-19 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    a co w takim razie z zarejestrowaniem się w Urzędach Pracy? też będzie dowolność wyboru urzędu? tam również wymagają meldunku...

    Odpowiedz
  • ciekawski(2014-08-19 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Policja kwalifikuje mandat jako kredytowany na podstawie meldunku - a teraz na podstawie czego?

    Odpowiedz
  • bookbis(2014-08-19 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    a tak własciwie to po cholere nam ten dowód osobisty. facjate klienta i tak widac, wzrost policja porówna ze swoim,wagi i tak nie porówna z niczym bo można schudnac lub niemiłosienie przytyc.
    wiec może lepiej wytatuowac juz noworodkom pesel na czole i po kłopocie, a może od razu każdemu wszczepić czip?,
    Kiedys w dowodzie oprocz zameldowania, były wpisane dzieci a a nawet grupa krwi, wiec czemus ten dowod służył a dzis???

    Odpowiedz
  • ab17pl(2014-08-19 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk jak wygrał po raz pierwszy wybory powiedział, nie będzie dowodów, nie będzie meldunków, nie będzie abonamentu TV - (nie będzie niczego ?) Według Tuska potwierdzeniem miejsca zamieszkania miał być rachunek za telefon lub za gaz, adres email miał wystarczyć za adres zamieszkania w dowodzie. Głupek, styropianowy pajac na kominie realizuje swoje wizje.

    Odpowiedz
  • pieniądz(2014-08-19 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj dowody służą tylko do nabijania pieniędzy przy wymianie :)

    Odpowiedz
  • szczegół(2014-08-19 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Za wydanie dowodu nie pobiera się opłat...

    Odpowiedz
  • lolo(2014-08-19 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk dezorganizuje Polskę od dłuższego czasu,Wygląda na to że jest agentem wpływu któregoś europejskiego państwa.

    Odpowiedz
  • mariola(2014-08-19 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Większość Państw zachodniej Europy świetnie radzi sobie bez obowiązku meldunkowego, u nas oczywiście ograniczone horyzonty urzędasów nie pozwalają im wyobrazić sobie świata gdzie ten przepis nie istnieje.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-08-19 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    po co to komu, czy obecne dowody są złe, ale trzeba coś wymyślać, aby tanie państwo nie było tanie wg zasady jak nie może być lepiej to musi być inaczej

    Odpowiedz
  • conq(2014-08-19 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    żeby mieć meldunek, trzeba mieć tytuł prawny do lokalu. Polacy w swoim kraju przestają być właścicielami, więc po co im meldunek. Lichwiarskie banki i tak mają wszystkie twoje dane, aby Cię w razie czego namierzyć. Nie potrzebują twojego meldunku

    Odpowiedz
  • Julia(2014-08-19 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    No i co za problem? Urzędasy to już nic nie chcą robić i jakakolwiek zzmiana to wielkie larum! Tym co narzekają to się dowody książeczki podobały gdzie było wszystko długopisem wpisane nie? A do tej bezrobotnej poniżej co nie ma czasu się. doinformowac- do UP może być zameldowanie czasowe którego w dowodzie się nie zmienia!

    Odpowiedz
  • Tu chodzi o likwidacje Polski (POwolna likwidacje)(2014-08-19 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tu chodzi o ukrywanie obcych agentow tak WSI jak tez totalitarnej unijnej hunty.
    Niedawno zameldowano ponad 2 tys. obcych z POd znaku gwiazdy smierci.
    Obcy beda sie osiedlac word nas Polskow,wiec trzeba ich jakos ukrywac zanim sie "zadomowia",a Polakow wysiedlac zaczna na tubylcza tulaczke PO unijnym kolchozie.
    Stosowane sa wszelkie metody wyludniania Poslki z Polakow,,a naplywu obcych.
    Obecny rzad lewacko-liberalnych przestepcow realizuje postanowienia totalitarnego unijnego bagna.

    Odpowiedz
  • od fundamentów(2014-08-19 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Powinien być obowiązek meldunkowy, a zmiana dowodu powinna kosztować nie 100 zł ale góra 10 zł.
    Pismo doręczane na miejsce ujawnione w meldunku powinno być traktowane jako skutecznie doręczone.
    W razie wyjazdu za granicę powinna być możliwość złożenia na poczcie polskiej (która powinna być jedynym doręczycielem pism urzędowych) dyspozycji o skanowaniu i przesyłaniu pism na konto mailowe.
    Podobnie z firmami. W prawie powinny być wyznaczone osoby odpowiedzialne za odbiór przesyłek do firm, a właściciele lub zarządzający firmą powinni odpowiadać karnie za niewskazanie i nieodbieranie korespondencji.
    Minimalny wysiłek legislacyjny pozwoliłby opanować chaos prawny w tym kraju.

    Odpowiedz
  • Darek M.(2014-08-19 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie bardzo trudno zidentyfikować powód zmiany. Komu przeszkadza adres? Analizując krąg najbliższych znajomych nie znalzałem takiej osoby, która musiała w ostatnim roku zmienić dowód z powodu zmiany miejsca zamieszkania. Moim zdaniem wprowadzi to więcej kosztów niż oszczędności.
    Do autora: Czy coś wiadomo odnośnie wprowadzenia np. z urzędu adresu mailowego dla każdego obywatel? Tak, jak nadają nam pesel mogliby nadawać również urzędowy adres email. To byłby milowy krok w kierunku zmian komunikacji urzędu z obywatelem. Obecnie wyzwaniem nie jest zestaw danych, które są na tym czy innym nośniku. Wyzwaniem jest skuteczność komunikacji - dotarcia z informacją do osoby.

    Odpowiedz
  • Yapi(2014-08-19 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Konczy mi się ważność dowodu 10 stycznia 2015. Jaki dostanę po wymianie ?

    Odpowiedz
  • pery(2014-08-19 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Czy mamy do czynienia z ludźmi psychiatrycznie przydatnymi do zajmowanych stanowisk politycznych? Dlaczego nie ma obowiązku ich badania przed powierzaniem im wszystkich stanowisk politycznych w naszym kraju. Przecież za ich wyczyny płacą podatnicy z budżetu, a nie oni sami za swoją radosną twórczość

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2014-08-19 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    do Julia : chodziło mi o to ze jezeli nie mamy obowiazku meldunkowego to znaczy ze mozna zarejertrowac sie w innym UP niz tez ze względu na adres

    Odpowiedz
  • 007KAL(2014-08-19 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sens ma robienie kolejnego kosztownego zamętu na raty... Pomysł z chipem nie jest dobry, bo zawsze można go podmienić

    Odpowiedz
  • Julia(2014-08-19 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Do bezrobotna: która jest niedoinformowana

    Można się zarejestrować w innym UP niż miejsce zameldowania.

    Odpowiedz
  • k(2014-08-19 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    A co z adresem w prawie jazdy? Też go nie będzie?

    Odpowiedz