Duży kłopot z nowym dowodem: Zniknie adres, ale obowiązek meldunkowy zostanie

autor: Tomasz Żółciak19.08.2014, 07:16; Aktualizacja: 19.08.2014, 11:30
Choć z dokumentu zniknie adres, to pozostanie obowiązek meldunkowy

Choć z dokumentu zniknie adres, to pozostanie obowiązek meldunkowyźródło: ShutterStock

Choć z dokumentu zniknie adres, to pozostanie obowiązek meldunkowy. Efekt: wielkie zamieszanie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • *******@gmail.com(2015-03-23 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Great blog! Do you have any hints for aspiring writers? I'm planning to start my own website soon but I'm a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many options out there that I'm completely overwhelmed .. Any recommendations? Bless you!
    http://www.saircons.co.uk/images/djlqrCFIJSTVZ4.php?Mens-Nike-Air-Max-95--Running-Gray-t-344_942.html

    Odpowiedz
  • *******@gmail.com(2015-03-18 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one? Thanks a lot!
    http://www.brendahurley.co.uk/images/muvBCQWXY23.php?Nike-Free-Runing-4.0-V2-Running--Womens-SkyBlue-t-220_338.html

    Odpowiedz
  • horest(2014-12-01 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    a co z urzędami skarbowymi ? podatki w miejscu zamieszkania

    Odpowiedz
  • Stalin(2014-11-23 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Być może większości z Was trudno będzie to pojąć, ale w Wielkiej Brytanii nie nikt nie słyszał o obowiązku meldunkowym i to państwo ma się z tym dobrze w przeciwieństwie do istniejącego teoretycznie Państwa Polskiego.

    Odpowiedz
  • Stalin(2014-11-23 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Być może większości z Was trudno będzie to pojąć, ale w Wielkiej Brytanii nikt nie słyszał o obowiązku meldunkowym i to państwo ma się z tym dobrze w przeciwieństwie do istniejącego teoretycznie Państwa Polskiego.

    Odpowiedz
  • mmm(2014-11-12 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Obowiązek meldunkowy to jakaś chora pozostałość po komunie. Dla mnie jest to problemem, bo zmieniłem już miejsce zamieszkania po raz 3 i za każdym razem przez bzdurną zmianę adresu muszę przechodzić całą procedurę od nowa: latać po nowy dowód, zmieniać dane w bankach, nie wspomnę już o wymianie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i blach na aucie - dla gmin to czysty biznes - kasować kogoś na setki złotych za 1 linijkę tekstu w papierach. Taki idiotyzm tylko w Polsce!

    Odpowiedz
  • kkk(2014-10-29 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    31.172.184.*
    Juz nic inwencji zabrakło na kolejne bzdurne komentarze ?

    Odpowiedz
  • kkk(2014-10-29 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    "od fundamentów"
    Wot jaki z ciebie dzielny stalinowiec, tylko się 70 lat za późno urodziłeś, bo jak nic miałbyś robotę w UB.

    Odpowiedz
  • Boze(2014-10-24 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie szkolenia urzednikow? paranoja to nie umieja wpisywac danych ebz zameldowania? Tacy tepi urzednicy???Boze wygonic na zbity pysk izatrudnic ludzi posuzkujacych prace...

    Odpowiedz
  • naparwde(2014-10-24 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    dziwne ze innych kraach sobie dali ard e aun as zawsze klopotyw idza i sady i inni...zadziwiajace ze wtych sprawach Polak nie potarfi ajak potarfuli inni??Co? Kraaje wysoko rozwiniete i bogate. Sama moge nie meic zaniedlugo medlunku...to wiem ajk tod ziala..To niech medlunek bedzi elae niech nie bedzi eobowiazywal w stosunku pracy zeby bezdomni mogli te rac edostac i placic rachunki...znajoma ma emeryture i bezdomna jest..plazce bo nic zaltwic nie mzoe.takd ziala Polska. wstyd!!!

    Odpowiedz
  • eh(2014-10-24 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Miało nie byc obowiązkuz ameldowania bo tak jestz agranicąw wielu krajach...tam wynajmujacy ludzi medluja au ans nie ccha...i co znimiz orbic nie dosc tego wzcesiej placili kare w wysokosci 5tysiecy zlotych atera znic. Wlasciciel wynajmowanych lokamli meiskzanniowych jest na prawei, nei musi meldowac tycmzcasowo aniw cale..aludzie coraz wiecej nie ma meldunku...roznych powodow, czesto zyciowych bo starcili prace amieli tak reklamowana hipoteke zate reklamy hipotek toby dowiezienia wsadzala To jest swinstwo!!! I co? Paanstwo ma obywateliw dupie bo pzrecie znie ma meldunku to jzu nie obywatel ale imigrantowi dadza medlunek oczywiscie prawda???

    Odpowiedz
  • von(2014-10-21 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wyrobic PASZPORT a dowody nich mają urzednicy ci co tego gniota wymyślili. Dokument bez danych o ich wlascicelu to dopiero parodia.

    Odpowiedz
  • turysta(2014-10-16 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Hmmm... widocznie w takich krajach, jak USA i Wielka Brytania, gdzie nie ma obowiązku meldunkowego musi panować TOTALNY chaos i anarchia, prawda? :)))
    (a propos - obowiązek meldunkowy to klasyczny socjalistyczny przeżytek)

    Odpowiedz
  • ja(2014-09-01 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    a czy ktoś zastanowił się jak będą ścigać prokuratury i urzędy skarbowe?

    Odpowiedz
  • cde(2014-08-26 07:02) Zgłoś naruszenie 00

    w dowodzie osobistym bedzie ;czip' z danymi dodatkowymi(dla służb i policji)

    Odpowiedz
  • aaaa(2014-08-25 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    niech w nowym dowodzie zrobią miejsce i gr krwi bo tą się rzadziej zmienia niż właściciel dowodu ale na własną odpowiedzialność. A jak osoby nie można zidentyfikować to niestety trzeba robić takie.
    Nad tym bym się zastanowiła

    Odpowiedz
  • aaaa(2014-08-25 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    wielu osobom przybywa adresów a bezdomnych będzie przybywać urzędnikom a to jest kłopot , dla GUS też . Meldunek powinien być gdzie realnie przebywamy, dużo osób mieszka czasowo i się nie melduje bo kto to sprawdzi i po co. Moja znajoma ma 2 zameldowania i też jest dobrze.
    A czy w CV i umowie o pracy też nie będzie adresu, bo kogo to obchodzi gdzie ja mieszkam.
    Obowiązek meldunkowy bym zostawiła, a w dowodzie może go nie być.

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2014-08-25 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ta władza naprawdę dostała już kota , pierd..., to po co nam dowody bez danych , wystarczy legitymacja, po co to tam mądrze nazywać, kiedyś w dowodzie były dane prawie wszystkie, a teraz ..., nawet jak ktoś na skutek choroby zaginął można była go odprowadzić pod adres z dowodu osobistego. KOMU ZALEŻY NA ROZŁOŻENIU TEGO PAŃSTWA I OBYWATELI, bo to co robią nasze władze to jest paranoja, niszczą wszystko co się da, ( wylewają dziecko z kąpielą) . OPAMIĘTAJCIE SIĘ JUŻ DOŚĆ NISZCZENIA wszystkiego

    Odpowiedz
  • cde(2014-08-24 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    wiadomo jakiego traaakk jak Komorowswski

    Odpowiedz
  • Piotr(2014-08-24 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Obowiązek meldowania miał już dawno być zniesiony. Po co komuś meldunek archaizm z PRL. W większości państw podaje się adres do korespondencji i nie ma żadnego problemu. Obecnie meldunek to i tak dla większości obywateli fikcja (większość pracuje bądź na stałe pracuje za granicą).

    Odpowiedz