statystyki

Stawki za sprawy z wyboru do regulacji

autor: Anna Krzyżanowska23.07.2014, 00:00; Aktualizacja: 24.07.2014, 10:24
Minimalne stawki adwokackie i radcowskie

Minimalne stawki adwokackie i radcowskieźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Adwokaci i radcowie prawni chcą zmian w zasadach wynagradzania. Chodzi m.in o urynkowienie dotychczas obowiązujących taks

Rozporządzenia w sprawie taksy adwokackiej i radcowskiej powinny zostać zmienione. Takie stanowisko od lat prezentują przedstawiciele samorządów prawniczych. Wczoraj Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej zaakceptowała wypracowane wraz z Krajową Radą Radców Prawnych propozycje zmian w tej mierze. Teraz zostaną one przekazane Ministerstwu Sprawiedliwości.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (2)

 • wjw(2014-07-24 09:24) Zgłoś naruszenie 00

  Czas najwyższy, żeby szanowne samorządy podjęły bardziej energiczne kroki w tej sprawie.
  Obecne stawki są wzięte z sufitu i były takie od wprowadzenia ich już w 2002 roku. Np. dlaczego sprawa o zasiedzenie to 50% stawki podstawowej chciałbym poznać opinię autora w tej sprawie.
  Takich idiotyzmów rozporządzenie zawiera mnóstwo.
  Zupełnie nie są natomiast uregulowane zasady wypłat tych wynagrodzeń. To też czeka się na ich wypłatę miesiącami a odsetkach to nie ma mowy.
  Jest nawet pewien postęp. Zlikwidowano obowiązek potrącania przez sądy kancelariom z faktur zaliczek na PIT. Było to kuriozum w skali światowej.
  A tak na marginesie to był czas kiedy sądy zasądzały w sprawach z wyboru koszty według umowy z klientem - max. 6 krotność stawki podstawowej ale komuś to przeszkadzało...

  Odpowiedz
 • Cezary Skrzypczak(2014-07-23 17:00) Zgłoś naruszenie 00

  Ogólnie zgoda. Jednakże nie rozumiem opinii mec. Dębowskiego , że taksa za sprawy z urzędu ma być niższa. Czy obrona w takiej sprawie ma być gorsza? Punktem wyjścia to wysokości taksy powinny być wynagrodzenia sędziów i prokuratorów. Przecież oni wykonują taką samą pracę a nie płacą np. składki ZUS.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane