Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Radców Prawnych podjęto uchwałę w sposób kompleksowy podejmującą temat działalności wydawniczej samorządu radcowskiego, w skład której wchodził będzie od stycznia 2015 r. nie tylko dwumiesięcznik „Radca Prawny”, ale także kwartalnik naukowy „Radca Prawny. Zeszyty naukowe” i biuletyn informacyjny zawierający bieżące informacje o pracy organów KRRP, a także publikacje nie mające charakteru periodycznego. Te wzajemnie uzupełniające się elementy działalności wydawniczej KRRP dają dopiero pełną możliwość kierowania pełnych i wyczerpujących informacji do członków samorządu radcowskiego i taki był powód podjęcia tej uchwały – tłumaczy prezes rady Dariusz Sałajewski.

Przedstawiciele samorządu zapewniają, że nie chodzi o oszczędności. Mniejszą liczbę wydań „Radcy Prawnego” zrekompensują bowiem wspomniane zeszyty naukowe. Publikacje naukowe w tym nowym periodyku mają być wyżej punktowane, co zapewne docenią prawnicy łączący praktykę z karierą naukową.

Choć systematycznie wzrasta liczba radców, którzy preferują elektroniczne wydanie „Radcy Prawnego” (jest bogatsze od wersji papierowej i dostępne z dwutygodniowym wyprzedzeniem), na razie nikt nie myśli o rezygnacji z druku.

Postulaty postawienia tylko i wyłącznie na cyfrową wersję (a tym samym ograniczenia kosztów produkcji) od jakiegoś czasu regularnie zgłasza za to wielu adwokatów w odniesieniu do swojej „Palestry”. Pismo korporacji adwokackiej, kiedyś miesięcznik, ukazuje się w formule dwumiesięcznika już od kilku lat.

ESZA