Skarb Państwa zapłaci, by dłużnik mógł zbankrutować

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz16.06.2014, 08:48; Aktualizacja: 16.06.2014, 10:03
2161 osób złożyło wniosek o upadłość konsumencką

2161 osób złożyło wniosek o upadłość konsumenckąźródło: ShutterStock

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował poselski projekt zmian w upadłości konsumenckiej

W projekcie stanowiska rządu komitet ocenia, że propozycje posłów są spójne z kierunkami zmian w prawie upadłościowym i naprawczym, dotyczących upadłości konsumenckiej, które zostały ujęte w projekcie ustawy – Prawo restrukturyzacyjne, opracowanym przez ministra sprawiedliwości. Dlatego w razie szybszego (co prawdopodobne) uchwalenia zmian w wersji poselskiej, rządowa regulacja nie będzie już obejmowała bankructwa osób fizycznych.

– Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu o zmianie ustawy – Prawo upadłościowe i naprawcze zakończyła już w ubiegłym tygodniu prace i wprowadziła poprawki. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się drugie czytanie projektu – zapowiada poseł Ligia Krajewska (PO).

Jednak Komitet Stały Rady Ministrów w swoim stanowisku przedstawia też pewne zastrzeżenia wobec propozycji posłów. Dotyczą one np. propozycji powoływania referendarza na funkcję sędziego komisarza w postępowaniu. Komisarzowi przysługują bowiem uprawnienia sądu i przewodniczącego, tymczasem referendarz nie może sprawować wymiaru sprawiedliwości.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane