statystyki

Skarb Państwa zapłaci, by dłużnik mógł zbankrutować

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz16.06.2014, 08:48; Aktualizacja: 16.06.2014, 10:03
2161 osób złożyło wniosek o upadłość konsumencką

2161 osób złożyło wniosek o upadłość konsumenckąźródło: ShutterStock

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował poselski projekt zmian w upadłości konsumenckiej

W projekcie stanowiska rządu komitet ocenia, że propozycje posłów są spójne z kierunkami zmian w prawie upadłościowym i naprawczym, dotyczących upadłości konsumenckiej, które zostały ujęte w projekcie ustawy – Prawo restrukturyzacyjne, opracowanym przez ministra sprawiedliwości. Dlatego w razie szybszego (co prawdopodobne) uchwalenia zmian w wersji poselskiej, rządowa regulacja nie będzie już obejmowała bankructwa osób fizycznych.

– Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu o zmianie ustawy – Prawo upadłościowe i naprawcze zakończyła już w ubiegłym tygodniu prace i wprowadziła poprawki. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się drugie czytanie projektu – zapowiada poseł Ligia Krajewska (PO).

Jednak Komitet Stały Rady Ministrów w swoim stanowisku przedstawia też pewne zastrzeżenia wobec propozycji posłów. Dotyczą one np. propozycji powoływania referendarza na funkcję sędziego komisarza w postępowaniu. Komisarzowi przysługują bowiem uprawnienia sądu i przewodniczącego, tymczasem referendarz nie może sprawować wymiaru sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane