statystyki

Wkłady do e-papierosów bez kontroli na Allegro

autor: Patrycja Otto03.06.2014, 07:30; Aktualizacja: 03.06.2014, 10:03
Branża zapewnia, że chce wycofać z aukcji liquidy, bo bez trudu mogą być nabyte przez osoby poniżej 18. roku życia, np. korzystające z konta typu Junior

Branża zapewnia, że chce wycofać z aukcji liquidy, bo bez trudu mogą być nabyte przez osoby poniżej 18. roku życia, np. korzystające z konta typu Juniorźródło: ShutterStock

Firmy handlujące takimi produktami wzywają serwis aukcyjny, by zakazał obrotu płynami nikotynowymi, bo kupują je nieletni. Prawo jednak nie zabrania sprzedaży im tych towarów.

Dwa stowarzyszenia eSmoking Association i STEP zaapelowały do serwisu aukcyjnego Allegro, by zabronił sprzedaży liquidów. Zwróciły się też do głównego inspektora sanitarnego o pilną kontrolę takich produktów na tym portalu. Zdaniem branży jest on jedynym, który dopuszcza sprzedaż płynów do e-papierosów. „Stoi to w sprzeczności z regulaminem Allegro, a konkretnie z art. 4.2 zakazującym sprzedaży niebezpiecznych substancji chemicznych” – czytamy w piśmie skierowanym do serwisu.

Jak wylicza branża, na Allegro jest ponad 15 tys. takich aukcji, z czego – jej zdaniem – znaczna część to wyroby niewiadomego pochodzenia, które mogą być wprowadzane do obrotu z pominięciem przepisów i być niebezpieczne dla użytkowników.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • gregbard(2014-06-05 19:59) Zgłoś naruszenie 00

  "branża" wie co robi, branża sprzedaje 5 razy drożej, więc tak naprawdę "branża" dba w ten sposób wyłącznie o swój interes. I to nie jest jedyny wyczyn "branży"*.
  * Grupa Chic, właściciel esmokingworld, esmokinginstitute, założyciel stowarzyszenia STEP, oficjalnymi i nieoficjalnymi drogami i działaniami dąży do zmonopolizowania rynku.

  Odpowiedz
 • kanclerz(2014-11-11 23:44) Zgłoś naruszenie 00

  dlatego kupuje się je na renomowanych sklepach a nie na aukcjach czy bazarach...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane