Komisja ds. Informatyzacji i Nowoczesnych Technologii działająca przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu stworzyła aplikację na iPhony i iPady mającą ułatwić klientom dostęp do usług prawniczych.
Reklama

Pełna nazwa aplikacji to: ADWOKAT Mobilny System Pomocy Prawnej. Jest to mobilna wersja strony internetowej www.adwokatura.mobi, dzięki której użytkownicy mogą w ciągu kilku sekund wyszukać kontakt do znajdującego się w najbliższej okolicy adwokata, notariusza czy komornika.

Oferujących swoje usługi prawników skatalogowano w dwóch działach: „Dla Ciebie” i „Dla Firmy”. W celu ułatwienia odnalezienia odpowiedniego specjalisty ich dane - tj. imię, nazwisko, telefon i adres e-mail - sklasyfikowane zostały według specjalności najbardziej popularnych wśród klientów. Aplikacja będzie również przydatna dla obcokrajowców, którzy będą mogli skorzystać z kategorii „Advocates for Foreigners”.

Aplikacja, którą można pobrać za darmo w serwisie Apple Store, jest odpowiedzią na postulat przedstawiony przez Rzecznika Praw Obywatelskich Ministrowi Sprawiedliwości – chodziło o zapewnienie osobom zatrzymanym przez policję dostępu do listy adwokatów.