Jak nie stracić na wywłaszczeniu

13.05.2014, 19:00

Wywłaszczenie jest w polskim prawie możliwe tylko w sytuacji, gdy przejęcie przez Skarb Państwa lub jednostki samorządowe nieruchomości jest niezbędne do realizacji celów publicznych. Wywłaszczanemu zawsze należy się w takiej sytuacji odszkodowanie o którego wysokość powinien on jednak sam zadbać.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Inne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Zdzisław(2017-11-12 22:29) Zgłoś naruszenie 01

    W tym wywodzie zapomniano o sytuacji wywłaszczanych przedsiębiorców, których odszkodowanie będzie musiało być pomniejszone o podatek WAT i CIT. Więcej informacji pod tym linkiem : http://biznes.onet.pl/wiadomosci/analizy/analizy-podatkowe/wywlaszczenie-stracisz-nieruchomosc-i-do-tego-zaplacisz-podatek/q98s7 . Pozdrawiam Zdzisław.

    Odpowiedz
  • właściciel bez prawa głosu(2020-07-13 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    u mnie pani projektant wymyśliła kanalizację magistralę w połowie 120 m działki, chciałam aby przesunięto ją do pasa przy drodze ale nie bo mieszkańcy mają ogródki przed domem, więc po co burzyć, zwłaszcza, że mają znajomości w urzędzie gminy. Tym sposobem moja działka rolno-budowlana staje się dla mnie bezwartościowa. Pozbawia się mnie prawa o decydowaniu w białych rękawiczkach, ja mam tylko prawo do płacenia podatku. Dlaczego instalacje nie są prowadzone w pasie przydrogowym, tylko prowadzi się je przez środek własności kogoś bezkarnie. Dla mnie nic się nie zmieniło czytałam o wywłaszczeniach w komunizmie i nic w tej kwestii w moim odczuciu nie uległo zmianie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane