Brak OC może kosztować miliony

autor: Hubert Rabiega04.05.2014, 15:00; Aktualizacja: 08.07.2014, 08:21
korki

Jak podaje raport „Kierowcy bez OC”, w 2012 roku w Polsce doszło do 37 tysięcy wypadków. Co szósty z nich spowodował kierowca bez aktualnego ubezpieczenia OC.źródło: ShutterStock

1 na 100 polskich kierowców jeździ bez ważnej polisy OC narażając się tym samym na mandat w wysokości 3-5 tys. złotych. Koszty braku OC mogą być jednak znacznie wyższe. „Rekordzista” nie posiadający OC spowodował w Niemczech wypadek, który kosztował jego firmę 5 mln euro.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Przekazuj innym. (SG)(2014-05-04 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy przez konta bandyty SB finansuja partie Tuska.

    Odpowiedz
  • hans(2014-05-04 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Durne prostaki nie sa w stanie zrozumiec konsekwencji w razie wypadku ... ostatnio znajoma opowiadala historie o swoim kuzynie, przyjechal do Niemiec autem bez oc, jakas impreza dragi i vodka, jak wracal przylozyl w stojacego na poboczu kampera, szkody na ponad 100k ojro zostawil rodzicom w Polsce bo sam po tygodniu umarl w szpitalu

    Odpowiedz
  • kierowca(2014-05-04 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    co jeszcze k/u/r/w każą jeszcze nalepić na szybie większych głupot nie widziałem w całej zasra... EU

    Odpowiedz
  • xyz(2014-05-04 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    co jeszcze każą nalepić na szybę [i ile razy jeszcze wykasujesz mój wpis]

    Odpowiedz
  • Nirlog(2014-05-05 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Podoba mi się rozwiązanie z Anglii. Mogę mieć 100 samochodów a płacę jedno OC, a nie jak w naszym złodziejskim kraju.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2014-05-30 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Suma gwarancyjna wg polskich przepisów dla OC to 5 mln EUR (przynajmniej mam tak napisane w swoich warunkach OC w Proama). Czyli gdyby niemiecki sąd przyznał 6 mln EUR to nawet mając polisę OC można mieć grube kłopoty.

    Odpowiedz
  • Remick(2014-07-08 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    "Kierowca bez OC to najczęściej młody mężczyzna (do 25 lat), z niskimi dochodami, jeżdżący oplem lub fiatem. Szacunki Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego..."

    Dlaczego UFG z duzej litery (bo nazwa), a opel i fiat z malej? To sa nazwy marek samochodow i powinno sie je pisac z duzej litery, Opel i Fiat.

    Odpowiedz
  • Kierwoca też, ale z OC(2014-07-08 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego autor, taki ,,specjalista" nie porównuje sytuacji z bogatych krajów gdzie zarobki są bardzo duże do sytuacji polskiej gdzie z wielu miejscowości nie ma żadnej komunikacji i aby się gdzieą dostać po prostu trzeba wsiąść do auta? Mówimy o inwigilacji rodem z 22 wieku a zapominamy, że prawie wszystkie gminy porozkręcały tory, zlikwidowano PKS-y, a jazdę państwowymi środkami komunikacji można sobie tylko wymarzyć?

    Odpowiedz
  • Młoda kierowniczka(2015-01-01 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka dni temu odbierając kolejny dowód rejestracyjny w wydziale komunikacji przeżyłam niezły szok. Urzędnik nie żądał przedłożenia umowy oc tylko spojrzał ponad blat biurka stwierdzając: A... ma Pani w PZU. Przecież mogłam tam mieć rozłożony całkiem inny dokument a jakbym chciała kombinować to nawet sfałszowaną polisę. Dlaczego urząd nie sprawdza takich rzeczy ??? Powinna istnieć jakaś baza w której można szybko zweryfikować, czy faktycznie umowa ubezpieczenia istnieje.

    Odpowiedz