Rząd chce karać więzieniem za prowadzenie samochodu bez uprawnień

autor: Piotr Szymaniak25.04.2014, 07:30; Aktualizacja: 25.04.2014, 08:58

Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać pijanych kierowców, nie zważając na zasady proporcjonalności, równości wobec prawa i prawidłowej legislacji

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • F117(2015-03-11 09:46) Zgłoś naruszenie 21

    Problem jest bardziej złożony. Po polskich drogach jeżdżą kierowcy którzy nie mają prawa jazdy z różnych powodów. 1/ Nigdy nie mieli prawa jazdy, 2/ Mieli prawo jazdy ale sąd odebrał za jazdę po pijanemu, 3/ Mieli prawo jazdy ale zostało im odebrane za punkty (bez sądu), 4/ mieli prawo jazdy i zostało odebrane za alimenty. 4 różne przypadki wina zupełnie inna i umiejętności w prowadzeniu auta też różne a także ryzyko że komuś zrobią krzywdę.

    Odpowiedz
  • lech(2014-04-27 06:45) Zgłoś naruszenie 10

    pod wpływem alkocholu konfiskować pojazd i nakładać bardzo wysokie kary finansowe np za spowodowanie wypadku po pijanemu konfiskata pojazdu kara 20000 pln jeśli nadal nadal będą powodować pijani kierowcy wypadki podnieść karę do 50000 pln itd

    Odpowiedz
  • koniecznie trzeba coś z tym zrobić!!!(2014-04-25 10:38) Zgłoś naruszenie 10

    Witam, weekendy, okresy świąteczne to ja sobie dopiero mogę wyobrazić gdyby nie było kontroli drogowych. Grzmi się, jest info w internecie, telewizji cóż z tego!!! Tak - to do nr 8 - za takie przewinienia grzywna to za mało. Giną niewinni ludzie, a pijani i kierowcy bez prawa jazdy / a ilu udało się bez kontroli przejechać??? / nadal są na naszych szosach, kierowcy z rozumem małego dziecka. Po każdym weekendzie proszę przeczytać ile osób zginęło

    Odpowiedz
  • monter(2014-05-30 02:26) Zgłoś naruszenie 10

    według mnie trzeba odróżnić czy ktoś jechał do 0,5 promila czy więcej! Np. jechał po lampce, czy też jednym piwie do obiadu. Jest już dawno medycznie udowodnione jakie są reakcje w takim stanie. Uważam aby konsekwencje i kara były natychmiastowe i nieuchronne. Policja powinna od razu ukarać kierowcę, który jeździł przy niższej zawartości alkoholu (np. 1000zł mandatu+zabrane prawo jazdy na min. 6 mies.). Kara ma być dotkliwa i natychmiastowa. Warto rozważyć podwyższenie dopuszczalnej zawartości alkoholu u doświadczonych kierowców a u młodych obniżenie.

    Odpowiedz
  • Marcin(2015-05-17 09:04) Zgłoś naruszenie 10

    Osoby które nigdy nie posiadały uprawnień do prowadzenia pojazdów a prowadzą takie pojazdy dalej popełniają tylko wykroczenie, i grozi im mandat 500 zł ,a osoby którym odebrano posiadane uprawnienia i będą prowadzić pojazd to od 18 maja 2015 przestępcy !!! więc jeżeli nie posiadasz uprawnień to się o nie nigdy nie staraj ,bo w przyszłości możesz zostać przestępcą !!!

    Odpowiedz
  • xxmen(2014-04-28 06:08) Zgłoś naruszenie 10

    Nie tędy droga do normalności na polskich drogach

    Odpowiedz
  • Darek(2016-11-12 15:23) Zgłoś naruszenie 10

    Karać i jeszcze raz karać jak chcę d*pę wozić to niech robi prawko a nie później płaczą ***** ja nie wiedziałem czy ja nie ******************** tłumaczenie po to jest prawo i przepisy żeby je respektować moim zdaniem kara powinna wynosić 5 000 zł to szybko małolaty przestaną szaleć złomem po ulicach

    Odpowiedz
  • Stary szofer(2014-04-28 08:13) Zgłoś naruszenie 10

    Karać tylko idiotów drogowych. To obecny system egzaminacyjny jest wielce idiotyczny!

    Odpowiedz
  • JACEK(2014-04-25 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    TO PRAWDA JAK SIĘ NUDZI TO GŁUPOTY DO GŁOWY PRZYCHODZĄ. BY TAK POZAPIRDALAL...PO 12 GODZIN U PRYWACIARZA ZA 1000 ZŁ NA MIESIĄC TO POGLĄDY SZYBKO BY SIĘ ZMIENIŁY

    Odpowiedz
  • stach(2014-04-26 08:28) Zgłoś naruszenie 01

    Najpierw do kamieniołmu a petem odebrać na zawsze pod groźbą więzienia

    Odpowiedz
  • kierowca morderca(2014-04-27 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Bezwzględne więzienie bez zawiasów 6 m-cy.

    Odpowiedz
  • asdf(2014-04-27 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Debilne ustawodawstwo w debilnym kraju debili rządzonych przez debilnych wybrańców narodu. To wszystko.

    Odpowiedz
  • atakitam(2014-04-27 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Podziwiam w jakim wspaniałym kraju wśród jakich wspaniałych współobywateli i pod jak wspaniałymi rządzącymi przyszło mi żyć. Ale jestem już trochę przyzwyczajony: przeżyłem czasy Bieruta, Gomółki, Gierka, Jaruzelskiego, Wałęsy, Kaczora, to może i tandem Komor/Tusk przeżyję.

    Odpowiedz
  • Brawo(2014-04-26 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    A właśnie że bedą zachowane zasady proporcjonalności, równości wobec prawa i prawidłowej legislacji. Potencjalnym mordercom trzeba w końcu postawić szlaban. A bronic ich mogą tylko tacy sami degeneraci siadający po "piwku" za kółko.

    Odpowiedz
  • fantasta(2014-04-26 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    fajnie ,tylko jedno ale: osoba, co miała prawko (musiała kiedyś zdać egzamin )-umie jeździć, natomiast ktoś co nie miał prawka niekoniecznie ... Ale nie o tym . Jak zmieniać prawo to np tak: za jazdę po pijaku, policjant sędzia, prokurator , poseł ,senator (W SZCZEGÓLNOŚCI) natychmiastowe pozbawienie stanowiska dożywotnio i kara x3 .

    Odpowiedz
  • Piotr(2014-04-25 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jęśli jest orzeczenie sądu o takim zakazie, a skazany świadomie łamie zakaz sądowy, to oczywiście jest to przestępstwo więc niedouczeni prawnie "inowacyjni" politycy z urzędnikami MS nie mają tu już nic do powiedzenia, no bo nie wiem co chcą w prawie polskim jeszcze bardziej spieprzyć!!!

    Odpowiedz
  • ząb(2015-03-20 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    polski rząd i prawo by tylko zamykali do więzienia ciekawe czy zdają sobie sprawę ile kosztuje utrzymanie jednego więżnia miesięcznie 3 tys kto za to płaci podatnicy a nie wspomnę ile jeszcze czekana na wolności że odbyć karę lepiej by zrobili jak by się wzieli za pedofili i gwałcicieli

    Odpowiedz
  • losot(2015-05-07 11:52) Zgłoś naruszenie 01

    kolejny przykład koncertu życzeń w wykonaniu polityków zamiast prawników i to na zamówienie społeczne

    Odpowiedz
  • jajaja(2014-04-25 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    No jasne i ciekawe gdzie oni się pomieszczą i jeszcze będziemy na nich płacić! Dowalić potężne kary finansowe, a jak nie zapłacą to do pracy i nikogo to nie powinno obchodzić co dalej. A za recydywę podwojenie kary finansowej. Dość litowania się nad ludźmi którzy wykorzystują innych! Tak samo powinni robić z kibolami. Jakby mieli milion zł długu do odpracowania, to od razu odechciałoby by się latania i szukania problemów. A i kasa do Państwa by poszła, można by podatki obniżyć, same korzyści.

    Odpowiedz
  • rthy(2014-05-07 08:14) Zgłoś naruszenie 01

    Czyżby Polska chciała dorównać w ilości więźniów do potentata jakim jest USA? Na marginesie "prawo jazdy" to wymysł pazernych urzędników.Tylko ludzie z duszą niewolnika tolerują taki stan rzeczy.

    Odpowiedz