Rząd chce karać więzieniem za prowadzenie samochodu bez uprawnień

autor: Piotr Szymaniak25.04.2014, 07:30; Aktualizacja: 25.04.2014, 08:58

Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać pijanych kierowców, nie zważając na zasady proporcjonalności, równości wobec prawa i prawidłowej legislacji

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • lolo(2014-04-25 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda gadać kolejny kartofel prawny. Zmieniajcie prawo (ale nie drogowe) tak aby pomóc obywatelom

    Odpowiedz
  • ryś(2014-04-25 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    A WG. MNIE TRZEBA ICH TAK OZNACZYĆ ŻEBY NIGDY NIE OTRZYMALI PRAWA JAZDY . A GDYBY CHCIAŁ SIĘ WYBRAĆ CUDZYM - REKWIROWAĆ , TO SĄ JEGO KOSZTY !!!

    Odpowiedz
  • róbcie cokolwiek ale róbcie !!(2014-04-25 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    aby jazda po alkoholu lub bez prawa jazdy zdecydowanie przestała się opłacać. Będziecie uporczywie pieprzyć farmazony prawne i dywagować a dalej strach na drogi wyjechać i ludzie giną przez idiotów. Najbliższy przykład za tydzień w długi pijacki majowy weekend gdy drogi opanuje dzicz !

    Odpowiedz
  • das(2014-04-25 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Co za absurd to kto będzie produkował i płacił podatki jak tak będą wsadzać do więzienia? Wogóle prawa sie tak nie konstruuje nic nie potrafią te ofiary losu z tego rządu

    Odpowiedz
  • ww(2014-04-25 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za bardzo surowym karaniem pijanych ale tu dochodzi do patologi.
    Wręcz jeszcze bardziej zachęca się osoby aby nigdy nie robili egzaminów, bo co im grozi? mandacik.
    Powiem wam tak - moja żona zdawała 6 razy egzamin i tak sobie myślę, że pieniądze które wydałem na dodatkowe lekcje, egzaminy są dużo większe niż te co dostałaby z ewentualnych mandatów.

    Jak już to jestem za pomysłem ale dla wszystkich bez prawa jazdy.

    Odpowiedz
  • zatroskany(2014-04-25 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko nie więzienie bo karany jest wtedy szary podatnik, który musi utrzymywać darmozjadów w więzieniu . Najprostrzy sposub konfiskować pojazd po stwierdzeniu jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
    w pozostałych prypadkach nakładać duże kary pieniężne to ostudzi napewno zapał do jazdy powypiciu lub braku uprawnień.

    Odpowiedz
  • ddr(2014-04-25 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni wprowadzić dwa dodatkowe paragrafy do kodeksu wykroczeń

    art. 94 par. 3 k.w. W wypadku ukarania za wykroczenie z par. 1 sąd orzeka/może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
    art. 94 par. 4 k.w. W wypadku ukarania za wykroczenie z par. 1 sąd może orzec przepadek pojazdu mechanicznego użytego do popełnienia wykroczenia z par. 1 lub jego równowartości.

    Proste, jasne, tanie w wykonaniu, bez kolejnego wydatkowania po 3000 zł miesięcznie na utrzymanie darmozjada

    Odpowiedz
  • Ten "rzont"(2014-04-25 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    To tylko by karał.

    Odpowiedz
  • koniecznie trzeba coś z tym zrobić!!!(2014-04-25 10:38) Zgłoś naruszenie 10

    Witam, weekendy, okresy świąteczne to ja sobie dopiero mogę wyobrazić gdyby nie było kontroli drogowych. Grzmi się, jest info w internecie, telewizji cóż z tego!!! Tak - to do nr 8 - za takie przewinienia grzywna to za mało. Giną niewinni ludzie, a pijani i kierowcy bez prawa jazdy / a ilu udało się bez kontroli przejechać??? / nadal są na naszych szosach, kierowcy z rozumem małego dziecka. Po każdym weekendzie proszę przeczytać ile osób zginęło

    Odpowiedz
  • Kondek(2014-04-25 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko roboty publiczne z wywieszeniem nazwiska do prasy

    Odpowiedz
  • Moka(2014-04-25 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ile jeszcze takich bzdur? Do 2 lat więzienia? Serio? Czy nasz resort sprawiedliwości słyszał kiedyś o innych karach, np. finansowych lub pracach społecznych? Czy chcemy dogonić USA w liczbie obywateli zamkniętych w więzieniach? Absolutnie byłaby to kara nieadekwatna do czynu. Przy okazji - 2 lata to dostała zakonnica za torturowanie dzieci (choć to akurat też było zdecydowanie nieadekwatne...). Po prostu wszystko na opak u nas...

    Odpowiedz
  • jajaja(2014-04-25 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    No jasne i ciekawe gdzie oni się pomieszczą i jeszcze będziemy na nich płacić! Dowalić potężne kary finansowe, a jak nie zapłacą to do pracy i nikogo to nie powinno obchodzić co dalej. A za recydywę podwojenie kary finansowej. Dość litowania się nad ludźmi którzy wykorzystują innych! Tak samo powinni robić z kibolami. Jakby mieli milion zł długu do odpracowania, to od razu odechciałoby by się latania i szukania problemów. A i kasa do Państwa by poszła, można by podatki obniżyć, same korzyści.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-04-25 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do więzienia, a tam do przymusowej ciężkiej pracy, a nie żyć na koszt podatnika. Chyba że za to zapłacą posłowie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zzz(2014-04-25 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Za jeżdżenie bez prawa jazdy pierdel.W pełni się zgadzam i popieram.Teraz mandat za jazdę bez prawa jazdy to kpina.Polaków trzeba karać i budować więzienia.Tylko tak zaprowadzimy porządek w tym kraju.

    Odpowiedz
  • Piotr(2014-04-25 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jęśli jest orzeczenie sądu o takim zakazie, a skazany świadomie łamie zakaz sądowy, to oczywiście jest to przestępstwo więc niedouczeni prawnie "inowacyjni" politycy z urzędnikami MS nie mają tu już nic do powiedzenia, no bo nie wiem co chcą w prawie polskim jeszcze bardziej spieprzyć!!!

    Odpowiedz
  • kkr(2014-04-25 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Co za kpina... zajęliby się prawdziwymi przestępcami!

    Odpowiedz
  • Taki tam(2014-04-25 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry kierunek, pozamykać wszystkich obywateli i klika o nazwie rząd nareszcie będzie miała spokój, a zapytacie, kto zapracuje na utrzymanie więźniów, co za problem zastosować rozwiązanie Stalina – obozy pracy. Idą wybory zacznijcie myśleć, kogo wybieracie??? A jaką karę zastosować podpowiada Kondek.

    Odpowiedz
  • Jaś(2014-04-25 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolniły się miejsca w więzieniach po kolarzach.

    Odpowiedz
  • xvart(2014-04-25 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny nieprzemyślany bubel prawny. A kogo obwinimy za wywołane nim wpadki? Mądrali polityków, którzy są światłymi ojcami tej pożal się Boże ustawy? Nie. Oczywiście jak zwykle sędziów.
    Mamy najsurowsze prawo dotyczące pijanych kierowców w Europie. Kupa ludzi za jazdę po pijaku siedzi w więzieniach i ma zmarnowane życie. Może po prostu nagłośnić takie przypadki? Ja prawie codziennie widzę szok i panikę w oczach oskarżonego pijaka: no jak to mam iść siedzieć za jazdę po pijanemu? Przecież mam pracę, żonę i dzieci na utrzymaniu...

    Odpowiedz
  • JACEK(2014-04-25 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    TO PRAWDA JAK SIĘ NUDZI TO GŁUPOTY DO GŁOWY PRZYCHODZĄ. BY TAK POZAPIRDALAL...PO 12 GODZIN U PRYWACIARZA ZA 1000 ZŁ NA MIESIĄC TO POGLĄDY SZYBKO BY SIĘ ZMIENIŁY

    Odpowiedz