Rząd chce karać więzieniem za prowadzenie samochodu bez uprawnień

autor: Piotr Szymaniak25.04.2014, 07:30; Aktualizacja: 25.04.2014, 08:58

Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać pijanych kierowców, nie zważając na zasady proporcjonalności, równości wobec prawa i prawidłowej legislacji

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Darek(2016-11-12 15:23) Zgłoś naruszenie 10

    Karać i jeszcze raz karać jak chcę d*pę wozić to niech robi prawko a nie później płaczą ***** ja nie wiedziałem czy ja nie ******************** tłumaczenie po to jest prawo i przepisy żeby je respektować moim zdaniem kara powinna wynosić 5 000 zł to szybko małolaty przestaną szaleć złomem po ulicach

    Odpowiedz
  • ERRRTTYTYTYT(2015-06-14 17:16) Zgłoś naruszenie 01

    CAŁY CZAS DROGIE TRUDNE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY TO JEST CHORY PO ********** KRAJ TU JUZ CAŁKIEMZYCIA NIE MA W TEJ CHOREJ GŁÓPIEJ POLSCE JESZCZE LUDZI DO WIĘZIENIA WPYCHAĆ ZA GŁÓPIE PRAWO JAZDY I Z LUDZI KRYMINALISTÓW BY TYLKO ROBILI ONI SAMI DO TEGO ZMUSZAJĄ ŻEBY LUDZIE JEZDZILI BEZ PRAWA JAZDY DLACZEGO W POLSCE ROBIĄ CAŁY CZAS TRUDNE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY TAK ŻE LUDZIE MAJĄ PROBLEM ZDAĆ TO JEST CAŁKIEM ******** POLSKA I TYLE

    Odpowiedz
  • Marcin(2015-05-17 09:04) Zgłoś naruszenie 10

    Osoby które nigdy nie posiadały uprawnień do prowadzenia pojazdów a prowadzą takie pojazdy dalej popełniają tylko wykroczenie, i grozi im mandat 500 zł ,a osoby którym odebrano posiadane uprawnienia i będą prowadzić pojazd to od 18 maja 2015 przestępcy !!! więc jeżeli nie posiadasz uprawnień to się o nie nigdy nie staraj ,bo w przyszłości możesz zostać przestępcą !!!

    Odpowiedz
  • losot(2015-05-07 11:52) Zgłoś naruszenie 01

    kolejny przykład koncertu życzeń w wykonaniu polityków zamiast prawników i to na zamówienie społeczne

    Odpowiedz
  • ząb(2015-03-20 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    polski rząd i prawo by tylko zamykali do więzienia ciekawe czy zdają sobie sprawę ile kosztuje utrzymanie jednego więżnia miesięcznie 3 tys kto za to płaci podatnicy a nie wspomnę ile jeszcze czekana na wolności że odbyć karę lepiej by zrobili jak by się wzieli za pedofili i gwałcicieli

    Odpowiedz
  • F117(2015-03-11 09:46) Zgłoś naruszenie 21

    Problem jest bardziej złożony. Po polskich drogach jeżdżą kierowcy którzy nie mają prawa jazdy z różnych powodów. 1/ Nigdy nie mieli prawa jazdy, 2/ Mieli prawo jazdy ale sąd odebrał za jazdę po pijanemu, 3/ Mieli prawo jazdy ale zostało im odebrane za punkty (bez sądu), 4/ mieli prawo jazdy i zostało odebrane za alimenty. 4 różne przypadki wina zupełnie inna i umiejętności w prowadzeniu auta też różne a także ryzyko że komuś zrobią krzywdę.

    Odpowiedz
  • Nie lepiej....(2014-06-04 19:42) Zgłoś naruszenie 01

    ...zamykać POsłów za idiotyczne pomysły ?

    Odpowiedz
  • monter(2014-05-30 02:26) Zgłoś naruszenie 10

    według mnie trzeba odróżnić czy ktoś jechał do 0,5 promila czy więcej! Np. jechał po lampce, czy też jednym piwie do obiadu. Jest już dawno medycznie udowodnione jakie są reakcje w takim stanie. Uważam aby konsekwencje i kara były natychmiastowe i nieuchronne. Policja powinna od razu ukarać kierowcę, który jeździł przy niższej zawartości alkoholu (np. 1000zł mandatu+zabrane prawo jazdy na min. 6 mies.). Kara ma być dotkliwa i natychmiastowa. Warto rozważyć podwyższenie dopuszczalnej zawartości alkoholu u doświadczonych kierowców a u młodych obniżenie.

    Odpowiedz
  • piszpan(2014-05-07 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    Niech zaczna od siebie,potem niech wezma pod lupe Zarzad ZUS i inne pokkrewne instytuc je co wyprawiaja, a potem moze wymysla cos sensownego, bo co robia pod publiczke to tylko pozory aby nabrac potencjalnych wyborow.Czas na konkretne dzialania dla spoleczenstwa, ludzie widza i rece opadaja,zajmuja sie bzdurami wazne i kluczowe sprawy sa odsuwane, pieniadze marnotrawione,a narod ubozeje.

    Odpowiedz
  • rthy(2014-05-07 08:14) Zgłoś naruszenie 01

    Czyżby Polska chciała dorównać w ilości więźniów do potentata jakim jest USA? Na marginesie "prawo jazdy" to wymysł pazernych urzędników.Tylko ludzie z duszą niewolnika tolerują taki stan rzeczy.

    Odpowiedz
  • @@@(2014-05-05 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej dożywocie.hahahahaha

    Odpowiedz
  • FK_(2014-05-04 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    za redydywe.. obraczka na noge, wiezienie domowe i prace spoleczne.. ale dla wszystkich.. bez zadnych przywilejow dla wybranych...
    Koszt bedzie maly a moze cos da...

    Odpowiedz
  • Nobody(2014-05-02 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    MS oczywiście wszystko wie najlepiej, po co tam konsultować się z sędziami, praktykami - strata czasu, lepiej tworzyć swoje hybrydy rodem ze średniowiecza.

    Odpowiedz
  • 5542(2014-04-29 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie każdy musi mieć prawo jazdy i jak pije i kieruje sam. to należy zatrzymać prawo jazdy na stałe. Jaki to problem i co tam jeszcze kombinować.

    Odpowiedz
  • pablo(2014-04-28 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    panie sedzio mozna to nie znaczy ze trzeba a wiekrzosc przestep ow wraca do swojego dzialania przez sedziow i ich niezawislosc w ozekaniu skazujcie surowiej to nie trzeba bedzie prawa zmieniac . sady sa winne ponownego wracania do lamania prawa przez przestepcow. to jest tzw. wybiurcze stosowanie prawa.

    Odpowiedz
  • Stary szofer(2014-04-28 08:13) Zgłoś naruszenie 10

    Karać tylko idiotów drogowych. To obecny system egzaminacyjny jest wielce idiotyczny!

    Odpowiedz
  • xxmen(2014-04-28 06:08) Zgłoś naruszenie 10

    Nie tędy droga do normalności na polskich drogach

    Odpowiedz
  • atakitam(2014-04-27 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Podziwiam w jakim wspaniałym kraju wśród jakich wspaniałych współobywateli i pod jak wspaniałymi rządzącymi przyszło mi żyć. Ale jestem już trochę przyzwyczajony: przeżyłem czasy Bieruta, Gomółki, Gierka, Jaruzelskiego, Wałęsy, Kaczora, to może i tandem Komor/Tusk przeżyję.

    Odpowiedz
  • asdf(2014-04-27 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Debilne ustawodawstwo w debilnym kraju debili rządzonych przez debilnych wybrańców narodu. To wszystko.

    Odpowiedz
  • kierowca morderca(2014-04-27 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Bezwzględne więzienie bez zawiasów 6 m-cy.

    Odpowiedz