statystyki

Konferencja dotycząca stosowania prawa obcego w Polsce

17.03.2014, 11:21; Aktualizacja: 17.03.2014, 11:39

Sekcja Prawa Prywatnego Międzynarodowego, Studenckiego Koła Naukowego Prawa Cywilnego i Handlowego, działająca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zaprasza na jednodniową konferencję naukową, której tematem będzie "Stwierdzenie treści oraz stosowanie prawa obcego w Polsce - teoria i rzeczywistość".

Intensyfikacja międzynarodowego obrotu cywilnoprawnego powoduje, że w rozstrzyganych w Polsce sprawach z zakresu prawa prywatnego coraz częściej pojawia się element obcy. Stosowane wówczas reguły kolizyjne prawa prywatnego międzynarodowego niejednokrotnie przesądzają o właściwości innego niż polski porządku prawnego. I choć stosowanie prawa obcego nie powinno być traktowane w kategoriach wyjątku, to z punktu widzenia organów rozstrzygających, a także stron postępowania oraz ich pełnomocników są to niewątpliwie sprawy o szczególnym charakterze, którym towarzyszy szereg wątpliwości. Organizowania konferencja ma stanowić pole wymiany poglądów w tej ważnej kwestii.


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane