Grupa EDF - lider na europejskim rynku energii, jest firmą zintegrowaną, obecną w obszarach wytwarzania, przesyłu, dystrybucji, obrotu oraz sprzedaży energii. W Polsce posiada 10% udziału w rynku energii elektrycznej i 15% w rynku ciepła sieciowego. Jest też największym zagranicznym inwestorem w branży energetycznej.

Grupa EDF jest jednym z kluczowych klientów Eversheds w skali międzynarodowej. Prawnicy kancelarii doradzali firmie we Francji i Wielkiej Brytanii m.in. w zakresie decyzji koncesyjnych, w procesach inwestycyjnych związanych z budową lub rozbudową infrastruktury energetycznej oraz w zakresie zastępstwa prawnego przed urzędami i sądami. Na podstawie podpisanej umowy Kancelaria Wierzbowski Eversheds, będzie świadczyć usługi w wybranych obszarach działalności EDF Polska.

Rynek energetyczny sam w sobie jest dość trudnym obszarem działalności, co wynika z częstych zmian w prawie rodzimym, powodowanych m.in. koniecznością wdrożenia regulacji unijnych. Działania poszczególnych podmiotów poddawane są także kontroli prezesów URE i UOKiK, dlatego też firmy posiadające tak znaczne udziały w tym rynku, jak EDF Polska szukają kancelarii, która oprócz doradztwa z zakresu prawa energetycznego będzie w stanie - w zależności od potrzeb - świadczyć usługi także w innych obszarach prawa, m.in. prawa pracy, prawa ochrony konkurencji czy prawa ochrony środowiska” - mówi Łukasz Jankowski, menedżer kierujący praktyką prawa energetycznego w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Nawiązanie współpracy z tak silnym podmiotem jak EDF jest dowodem silnej pozycji naszej praktyki na polskim rynku energetycznym, a także potwierdzeniem pozycji Eversheds na rynku międzynarodowym. Jesteśmy przekonani, że przyszła współpraca przyczyni się do wzmocnienia i rozwoju relacji z Grupą EDF” - dodaje mec. Jankowski.