W rozbudowanym i w pełni zrewitalizowanym obiekcie firma zajmie 3 500 mkw. Inwestycja realizowana jest przez HOCHTIEF Development Poland. Inwestorem projektu jest Kulczyk Silverstein Properties.

Do nowej siedziby w reprezentacyjnej części Warszawy K&L Gates wprowadzi się już 30 sierpnia 2014 roku. Umowa została podpisana na okres 10 lat.

Biuro w odrestaurowanej Kamienicy Hrabiego Raczyńskiego, z ponad stuletnią tradycją, łączącej historię z najnowocześniejszym standardem projektowania powierzchni biurowych, w odpowiedni sposób podkreśla przywiązanie naszej Kancelarii, świadczącej usługi w 48 krajach na 5 kontynentach, reprezentującej zarówno wiodące globalne korporacje, jak i rozwijające się przedsiębiorstwa, do najwyższej jakości” – mówi Maciej Jamka, Partner Administracyjny w Kancelarii Prawnej K&L Gates Jamka Sp. k.

Dziękując za wybór naszego projektu, warto podkreślić, że obecność tak znamienitej i nobliwej kancelarii prawnej dodatkowo buduje wyjątkowy charakter obiektu, będącego jedną z niewielu zrewitalizowanych kamienic dochodowych w centrum Warszawy” – podkreśla Piotr Stark, Członek Zarządu HOCHTIEF Development Poland Sp. z o.o.

Kompleks na Placu Małachowskiego idealnie wpisuje się w strategię Kulczyk Silverstein Properties, zakładającą budowę portfela wyjątkowych pod względem architektury i walorów użytkowych obiektów w doskonałych lokalizacjach. Cieszymy się, że wymagający najemcy – a takim z pewnością jest K&L Gates – doceniają unikalne cechy tego projektu. Komfort pracy zapewnia integracja zabytkowej architektury z nowoczesną infrastrukturą godną obiektu klasy A. Co warte podkreślenia, inwestycja realizowana jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w procesie precertyfikacji BREEAM uzyskała przewidywaną ocenę końcową na poziomie "bardzo dobry" – mówi Piotr M. Krawczyński, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Kulczyk Silverstein Properties.

Wyjątkowa historia, prestiżowa lokalizacja

W skład położonego w sercu Warszawy kompleksu wchodzą: rewitalizowana w ścisłej współpracy z Konserwatorem Zabytków Kamienica Hrabiego Raczyńskiego (5 000 mkw. powierzchni biurowej) i nowa część biurowa o powierzchni 7 600 mkw., która powstaje na działce od ul. Traugutta.

Do dyspozycji najemców i gości biurowca oddanych zostanie 100 podziemnych miejsc parkingowych. Kamienica wybudowana w latach 1907–1910 według projektu Jana Heuricha (syna) we współpracy z Arturem Goebelem, pierwotnie miała być miejscem gromadzenia dzieł sztuki i zbiorów książek rodziny Krasińskich. W trakcie budowy nieruchomość odkupił hrabia Edward Raczyński czyniąc z niej ekskluzywną kamienicę dochodową ze sklepami na parterze. Przez wiele lat nieruchomość była symbolem wielkomiejskiej elegancji Warszawy. O randze Placu Małachowskiego, który historycznie był – i wciąż jest – miejscem przenikania się sfer biznesu, kultury i sztuki świadczy sąsiedztwo znamienitych instytucji, np. Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Akademii Sztuk Pięknych czy Hotelu Victoria. Lokalizacja kompleksu gwarantuje przyszłym najemcom łatwy dostęp do transportu publicznego – metro, linie autobusowe. Nie do przecenienia jest także bliskość pięknych, historycznych traktów spacerowych: Krakowskiego Przedmieścia, Ogrodu Saskiego.