To już 4. edycja konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Własności Intelektualnej "IP" działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Celem przedsięwzięcia jest poszerzanie wśród studentów praktycznej wiedzy na temat prawa własności intelektualnej jako dziedziny odgrywającej coraz większą rolę w nowoczesnej gospodarce.

W pierwszym etapie, który rozpocznie się 24 lutego, drużyny (podzielone na dwie grupy) otrzymają kazusy, na podstawie których sporządzą opinie prawne. Będą miały na to dwa tygodnie. Zespoły, które uzyskają najlepsze noty w swoich grupach, spotkają się finale zaplanowanym na połowę maja. Parę finałową IP Challenge 2014 poznamy pod koniec marca.

W konkursie biorą udział drużyny z: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Każdy ośrodek wystawia trzyosobową drużynę.

Konkurs został w tym roku objęty honorowym patronatem ministra sprawiedliwości. Serwis Prawnik.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

ESZA