To bardzo ekscytujący moment zarówno dla samej firmy Dentons, jak i dla naszych klientów”, skomentował to wydarzenie Elliott Portnoy, Globalny Dyrektor Generalny Dentons. „Jean Chrétien jest znanym na całym świecie liderem, który wzbogaci nasz zespół w kancelarii Dentons o swoje doświadczenie w sprawach międzynarodowych oraz w obszarze dyplomacji. Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość współpracy z nim, podobnie jak nasi klienci”.

Jean Chrétien był premierem rządu kanadyjskiego sprawującym swój urząd przez okres ponad dziesięciu lat (1993-2003). Jako Premier Rządu Kanady podkreślał konieczność zapewnienia krajowi zrównoważonego budżetu, gwarancji jedności narodowej oraz wzmocnienia pozycji Kanady na arenie międzynarodowej. Jego osiągnięcia z okresu kierowania rządem kanadyjskim obejmują również realizację szeregu reform społecznych oraz inicjatyw humanitarnych.

Jean Chrétien został po raz pierwszy wybrany do kanadyjskiego Parlamentu w 1963 roku. Podczas swojej kariery politycznej sprawował funkcje Wicepremiera, Ministra Finansów, Ministra Spraw Zagranicznych, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Ministra Przemysłu i Handlu, Ministra ds. Ludności Rdzennej i Rozwoju Terytoriów Północnych, Prezesa Rady Skarbu, Ministra Energetyki, Górnictwa i Zasobów Naturalnych, Ministra Skarbu, Ministra odpowiedzialnego za sprawy obszaru frankofońskiego oraz Ministra odpowiedzialnego za rozwój społeczny.

Reklama

W 2007 roku otrzymał odznaczenie i tytuł Kawalera Orderu Kanady (Companion of the Order of Canada), a w roku 2009, został odznaczony Orderem Zasługi (Order of Merit) przez Jej Wysokość Królową Elżbietę II. W roku 2008 objął stanowisko Współprzewodniczącego Rady InterAction, organizacji międzynarodowej, która skupia byłych szefów władz państwowych i rządów. Jej członkowie opracowują rekomendacje oraz praktyczne rozwiązania dla problemów o charakterze politycznym, ekonomicznym i społecznym, z jakimi zmaga się społeczność ogólnoświatowa.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Laval (Université Laval). Jest członkiem palestry w kanadyjskich prowincjach Québec oraz Ontario. Jest doktorem honoris causa wielu uczelni, w tym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (1999).