statystyki

Niezależny jak adwokat

10.02.2014, 12:20; Aktualizacja: 10.02.2014, 12:26
Radosław Baszuk, adwokat.

Radosław Baszuk, adwokat.źródło: Materiały Prasowe

Adwokat Radosław Baszuk: środowisko prawników, począwszy od 1 lipca 2015 r., dzielić się będzie nie na adwokatów i radców prawnych, lecz na niezależnych adwokatów i radców prawnych oraz radców prawnych pozostających w stosunku pracy.

W postrzegalnej rzeczywistości problem połączenia zawodów adwokata i radcy prawnego nie istnieje. Połączenia nie chcą adwokaci, ani radcowie. Politycy również stracili zainteresowanie tematem. Czy warto zatem rozważać ten problem? Warto, choć w innym niż dotychczas kontekście. Realne kryterium podziału prawników świadczących pomoc prawną przewiduje ustawa o zmianie kodeksu postępowania karnego z 27 września 2013 r. Nowe brzmienie art. 8 ust. 6 ustawy o radcach prawnych wprowadza klarowny podział na radców pozostających w stosunku pracy, zatem pozbawionych uprawnienia do obrony w sprawach karnych i radców niezależnych, mogących być obrońcami.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • irnerius(2014-02-10 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    może ewolucyjnie zmierzamy w stronę podziału quasi-anglosaskiego na radców prawnych zajmujących się obsługa urzędów i przedsiębiorstw i przygotowujących sprawę wspólnie z adwokatami zajmującymi się jedynie lub w głównej mierze zastępstwem przed Sądami i procedurą.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane