statystyki

Nowy felieton prezesa Krajowej Rady Komorniczej

07.02.2014, 11:33; Aktualizacja: 07.02.2014, 11:47

Jeśli opłata pobierana od dłużnika zostanie obniżona, trzeba będzie przerzucić ciężar bezskutecznej egzekucji na wierzycieli – pisze prezes KRN Rafał Fronczek w „Dzienniku Gazecie Prawnej” z 7-9 lutego 2014 roku.

Jego zdaniem oznaczałoby to wprowadzenie odpowiednio wysokiej opłaty wstępnej albo taksy za czynności, których kosztami zostałby obarczony wierzyciel. Fronczek zwraca uwagę, że w niektórych krajach UE o podobnym modelu finansowania egzekucji jak w Polsce opłata jest znacznie wyższa. Komornicy mogą też otrzymywać wynagrodzenie za skuteczną egzekucję na podstawie specjalnej umowy z wierzycielem. W części państw obowiązuje natomiast opłata wstępna przy składaniu wniosku o egzekucję oraz taksa czynnościowa.


Pozostało 9% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • doświadczany przez komornika(2014-02-12 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezesie, a zastanawiał się Pan kiedykolwiek, nad faktem, że nie komornik jest najwyższą władzą sadowniczą? Tą władzą jest, sąd. Pan komornik, winien być tylko wykonawcą woli sądu. W moim przypadku, tak nie jest. To komornik feruje wyroki (nakazy płatnicze), wbrew postanowieniu sądu, na które to sam, powołuje się w swoim postanowieniu. W takich przypadkach, powinno się bliżej przyjrzeć, pracy tych panów. Jak oni to robią, że zgarniają nie należące się im pieniądze, decydują komu dać, komu zabrać. Chyba,że na zasadzie "czort swajo, pip swajo" Chyba, że nie rozumiem prawa, w tym kraju, w którym mieszkamy, i Pan, i ja. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • 123(2014-03-07 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Mozesz napisać skargę do prezesa sadu na czynnosc komornika.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane