statystyki

Sądownictwo dyscyplinarne do poprawki

autor: Aneta Mościcka03.02.2014, 08:19; Aktualizacja: 03.02.2014, 09:21
Mirosław Wróblewski, konstytucjonalista, członek zarządu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Mirosław Wróblewski, konstytucjonalista, członek zarządu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.źródło: Materiały Prasowe

Mirosław Wróblewski, konstytucjonalista: Ujednolicenie zasad odpowiedzialności zawodowej nie tylko w pewnym zakresie byłoby konstytucyjnie dopuszczalne, ale i z powodów praktycznych - pożądane.

Aneta Mościcka: Pojawiają się propozycje, aby postępowania dyscyplinarne wobec zawodów prawniczych, w tym sędziego, adwokata, radcy prawnego, komornika, notariusza i prokuratora, były prowadzone przez sądy apelacyjne i Sąd Najwyższy. Czy taki pomysł jest zgodny z konstytucją?


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane