Przesyłki sądowe: Poczta Polska nadal czeka na rozstrzygnięcie skargi

27.01.2014, 16:55; Aktualizacja: 27.01.2014, 17:14
poczta-skrzynka pocztowa

poczta, skrzynka pocztowaźródło: ShutterStock

Poczta Polska wciąż czeka na rozpoznanie skargi na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) dotyczącej obsługi polskiego wymiaru sprawiedliwości przez Polską Grupę Pocztową. Opublikowana dziś decyzja Sądu Okręgowego w Krakowie dotyczyła jedynie pobocznego postępowania tj. wniosku o zabezpieczenie roszczeń Poczty Polskiej. To rozstrzygnięcie nie ma żadnego wpływu na wynik postępowania w sprawie ze skargi PP, poinformowała Poczta w komunikacie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • a(2014-02-03 16:03) Zgłoś naruszenie 00

  Winy Unii nie ma. Istnieję coś takiego jak warunki na których można przystąpić do przetargu i warunki jakie musi spełniać podmiot przystępujący.
  I co jest decydujące aby przetarg wygrać. Czyli jak zostaną sformułowane kryteria. Co to znaczy Polska w pełni suwerenna? A konkordat z Watykanem to kto podpisał? Zgodę na reprywatyzacje kto zatwierdził? Wtedy byliśmy suwerenni, a teraz już nie? Fajnie modernizować kraj za pieniądze Unii i pozwalać na rozkradanie majątku narodowego ustosunkowanym. I tak to leci od 1989 r. Dopiero teraz CBA się bierze za przekręty PKP. A kiedy zacznie się żądać podatków od agentów Watykanu?
  Jak Polska może sobie radzić z płaceniem podatku poza krajem przez różne podmioty zagraniczne. Skoro wielu Polaków orzyna kraj od lat, w majestacie prawa. Np. lekarze - ci pracują 24 godz. na dobę, a podatki płacą, śmiechu warte.

  Odpowiedz
 • ~wnt(2014-01-28 23:37) Zgłoś naruszenie 00

  Listy powinien dostarczać sołtys wtedy bede spokojny ze otrzymam polecony i dotrzymam terminów.

  Odpowiedz
 • jj(2014-01-27 20:07) Zgłoś naruszenie 00

  No właśnie. Ignorancją jest twierdzenie, że wyrok SO w Krakowie spowoduje zmianę decyzji CZDS- por. art. 198f ust. 2 w zw z art. 192 ust. 3 pkt 3 pzp. Jeżeli umowa w sprawie zamówienia publicznego została zawarta w okolicznościach dopuszczonych w ustawie (a tu przesłanki z art. 146 nie zachodzą), Sąd może jedynie stwierdzić naruszenie przepisów ustawy. Bez wpływu na rozstrzygnięcie. Można ewentualnie rozważyć roszczenia odwoławcze wobec Skarbu Państwa - Krajowej Izby Odwoławczej za niezgodny z prawem wyrok

  Odpowiedz
 • j.(2014-01-27 18:06) Zgłoś naruszenie 00

  Gdybyśmy byli w pełni suwerennym krajem i nie musieli stosować się do unijnych reguł gry w dziedzinie zamówień publicznych i konkurencji, moglibyśmy sobie po swojemu zarządzić, że przesyłki sądowe, czy w ogóle urzędowe może obsługiwać tylko operator wyznaczony, czyli co najmniej do końca 2015 r. Poczta Polska. Ale będąc w Unii musieliśmy otworzyć rynek pocztowy dla prywatnych operatorów i to nie koniecznie polskich, których głównym celem jest maksymalizacja zysku dla właścicieli (nie koniecznie płacących podatki w Polsce, ale to inny problem, z którym państwo nasze sobie nie radzi). Inna sprawa, czy ten prywatny operator spełnił warunki udziału w tym postępowaniu, to jest przede wszystkim, czy owe kioski itp. mogą być uznane za "placówki pocztowe" w rozumieniu prawa pocztowego. O tym zadecyduje już niebawem SO w Krakowie i jeśli uzna rację Poczty Polskiej, to CZDS będzie musiało powtórzyć wybór wykonawcy, czyli wybrać Pocztę Polską, a umowa z PGP może zostać wtedy unieważniona, jako podpisana z naruszeniem przepisów prawa zamówień publicznych, natomiast PGP nie będzie miała już środka odwoławczego, bo o kasację w takich przypadkach może wnosić tylko Prezes UZP, a nic nie słychać o tym, żeby przystąpił do postępowania skargowego. Niestety większość komentarzy i to nie tylko na forach, ale także słyszanych z ust polityków i dziennikarzy trąci ignorancją.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane