Doręczenia sądowe: Lepiej otrzymać pismo przez Facebooka niż wcale

22.01.2014, 07:40; Aktualizacja: 22.01.2014, 12:51
poczta-listy

Ministerstwo przewiduje złagodzenie rygorów w zakresie wezwań na posiedzenieźródło: ShutterStock

Wyborowi nowego pocztowego operatora doręczeń sądowych powinny towarzyszyć zmiany umożliwiające stosowanie komunikacji elektronicznej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • poal(2014-01-23 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, dla babci emerytki też doręczenie elektroniczne?

    Odpowiedz
  • Adrian(2014-01-27 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    ->Poal - a jak, trzeba iść z duchem czasu. ;)
    Ale ogólnie wam powiem, że z obecnym doręczycielem to jest jakiś absurd żeby dreptać po przesyłkę np do sklepu rybnego. :o Jednak pewne obszary działalności państwowej powinny być wyłączone z wolnego rynku bo potem wychodzą takie cyrki jak z tym doręczaniem listów sądowych. Aczkolwiek jeśli chodzi o usługi typu kablówka+internet czy tam opłaty za komórkę to chętnie przerzuciłem się na e-faktury. ;) Mam wgląd w płatności oraz ich terminy. Cenię sobie takie nowoczesne udogodnienia.

    Odpowiedz
  • karmi(2014-01-22 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    na ul Żelaznej są 3 pkty odbioru, mnie przypisali do otwartego jedynie od pon do piątku od 10.00 do 18, podczas gdy pozostałe dwa pkty są czynne od pon-piątku od 6.00 do 19.00 (20.00) i w soboty od 6.00 do 15.00 (18.00) - mam dużo sądowych przesyłek i pracuję w godz. 9.00 - 19.00, a czasem i dłużej, dlaczego mam być poszkodowana i znosić duże utrudnienia z tego powodu? Powinno być to ujednolicone a dostęp do odbioru przesyłęk sądowych nie może być ograniczany tylko dlatego, że ministry wybrali firmę z Cypru zamiast rodzimego rzetelnego i sprawdzonego operatora! Nie ma żadnej podwójnej awizacji pomimo kłamliwych adnotacji na kopertach! Pani nie może znaleźć listu bez awizo, podczas gdy na poczcie w kompie jednym kliknięciem pani sprawdzała gdzie i ile mam przesyłek sądowych do odbioru, kto i kiedy odebrał i jaką, teraz totalna farsa i listy w kartonie tekturowym na podłodze pod ścianą przy katalogach i ofertach lastminutowych oraz ogonku oczekujących na wydanie przesyłki

    Odpowiedz
  • marcin(2014-01-22 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Wczoraj doręczyciel, przesyłkę skierowaną na adres mojej kancelarii, zostawił sąsiadowi...

    Odpowiedz
  • Jan(2014-01-22 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do Karmi: Ty jesteś niewolnicą XXI wieku

    Odpowiedz
  • do karmi(2014-01-22 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego pracujesz od 9:00 do 19:00 lub dłużej??? Pracuje się 8 godzin, a nie 11 lub więcej. Jak dajesz się wykorzystywać mecenasom to nie miej do nikogo pretensji. Albo jeśli jesteś pracoholiczką bez życia prywatnego i faceta. Przykre, bo tacy ludzie psują rynek...

    Odpowiedz
  • prawnik(2014-01-22 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    kami ma prawo żyć jak chce a my nie mamy prawo jej oceniać. Psuje rynek? tzn. pracodawców? to trzeba zostać swoim własnym pracodawcą. Wtedy pracujesz adekwatnie do tego ile chcesz zarabiać.

    Odpowiedz
  • Tadeusz dolny śląsk(2014-01-22 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Co na to Pani Rzecznik Praw Obywatelskich ? Czy jeszcze mamy ?

    Odpowiedz
  • nemo(2014-01-22 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wieszajcie więcej kłódek to napewno wzrośnie ilość wejść na ten coraz mniej komunikatywny portal.

    Odpowiedz
  • Witalis(2014-01-22 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież miało być o doręczeniu elektronicznym.
    Bez problemu wówczas, kiedy i gdzie odebrać przesyłkę.

    Odpowiedz