UKE sprawdzi PGP: kontrola przesyłek ruszy już za tydzień

22.01.2014, 13:22; Aktualizacja: 22.01.2014, 13:40

Nowy system doręczania przesyłek sądowych i prokuratorskich zostanie poddany kontroli. Weryfikacja jakości usług świadczonych przez Polską Grupę Pocztową rozpocząć ma się już w przyszłym tygodniu - informuje Radio Zet.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Lokomotywa(2014-01-21 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Oszywiście że chce. Rozesłał po sądach pisma, że do jutra sędziowie mają napisać, co im się nie podoba. Jak nie napiszą to uzna, że problemów nie ma.

    Odpowiedz
  • aaa(2014-01-21 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Czy UKE który wydaje pozwolenia operatorom pocztowym wykaże, że wydał pochopnie decyzje. Jest sędzią we własnej sprawie. Sprawa stała się polityczna.Wszystko będzie dobrze, choćby nie wiem jak źle było.

    Odpowiedz
  • clannad(2014-01-21 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Na razie to wszystko jest dobrze, wciąż czekamy z oceną nowe doręczyciela, gdyż póki co dowodów doręczeń brak.

    Odpowiedz
  • ciekaw jestem(2014-01-21 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli pani w kiosku została urzędnikiem pocztowym, a kiosk albo mięsny zyskały status placówki pocztowej.

    Rozumiem, że jak złoże pismo w kiosku to dochowałem terminu według KPC, KPK i KPA?

    Rozumiem również, że są kioski i mięsne otwarte całodobowo, abym mógł dotrzymać terminu wysyłki?

    Ponadto pani z kiosku lub mięsnego, jak rozumiem, ma świadomość obowiązku potwierdzania daty (albo i dokładnego czasu) odbioru przesyłki lub faktu jej nieodebrania w przewidzianym terminie?

    Odpowiedz
  • Potwierdzenia ?(2014-01-21 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    W kiosku może przypalić petem, a w mięsnym przystawić świńskie kopytko.

    Odpowiedz
  • zlot(2014-01-21 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jedynie pismo nadane w placówce POCZTY POLSKIEJ, uznaje się za złożone w chwili jego nadania. Inaczej jest z pismami wysłanymi u innych operatorów, np. pismo wysłane za pośrednictwem PGP będzie uważane za złożone w terminie kiedy wpłynęło ono do sądu, a nie jak w przyapdku POCZTY POLSKIEJ w przyapdku jego nadania. Dlatego też, jeżeli Prokurator chce być pewny, że apleacja zostanie złożona w terminie powinien ją złożyć osobiśie w sądzie, bowiem wysłanie jej przez PGP może skutkować, że wpłynie ona do sądu już po terminie.

    Odpowiedz
  • Witalis(2014-01-21 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Inpost = PGP ?

    Odpowiedz
  • ja(2014-01-21 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    Witalis - nie wprowadzaj ludzi w błąd, operatorem wyznaczonym w rozumieniu prawa pocztowego jest Poczta Polska. PGP wygrało przetarg na obsługę sądów i prokuratur (przeprowadzany przez centrum zakupów coś tam coś tam...), ale to nie jest operator wyznaczony. Operatora wyznaczonego wyznacza UKE i tym jest PP jeszcze chyba do końca 2015 lub 2016 r. Także art. 165 par. 2 kpc jak najbardziej mówi o Poczcie Polskiej. A status operatora wyznaczonego oznacza, że musi ona utrzymywać placówki, aby były jak najbliżej ludzi, aby były nierentowne.

    I tak - Inpost doręcza dla PGP, podobnie jak RUCH...

    Odpowiedz
  • LOLEK(2014-01-22 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    A jak sie ma do tego ustawa o ochronie danych osobowych? Dlaczego w mięsnym gdzie każą odebrać przesyłkę z Sądu mam pokazywać dane jakiejś sprzedawczyni, która pracuje tam na um zlecenia i jest zatrudniona na 1 miesiąc? SZOK, kto mi zagwarantuje, że ta pani potem moich danych z dowodu nie udostepni osobom trzecim? Ustawa o ochronie danych osobowych wymaga aby każdy kto ma styczność z danymi osobowymi (tu spisują nas z dowodów) miał na piśmie ustalone procedury postępowania z takimi danymi. Sprzedawcy w sklepie, w kiosku nawet nie wiedzą gdzie i jak wpisać datę - wydają przesyłki i tyle.
    Dlaczego mam jechać po przesyłkę pocztową do sklepu który jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania 6 km?

    Odpowiedz
  • Prawnik(2014-01-22 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    A może to skontroluje inspektor do spraw ochrony danych osobowych, bo każdy kto ma dostęp do danych, przetwarza i przechowuje dane z naszego dowodu powinien mieć procedury postepowania z takimi danymi. zapomniano o tym? pani ze sklepu i kiosku nawet nie wie co to ustawa o ochronie danych osobowych, trzyma przesyłki pod ladą.

    Odpowiedz
  • ciekawy(2014-01-22 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie idą podatki z PGP i jak są później " dzielone" z tego tytułu zyski też będą w zakresie kontroli ? Może jednak warto to sprawdzić.

    Odpowiedz
  • po kontroli powrót do "normy"(2014-01-22 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    Taaaa... a po kontroli wszystko wróci do "normy", he he he...
    Ja juz miałam takie sytuacje, że firma wrzucała plik listów do skrzynki sasiada mieszkajacego na innej ulicy, a ten musiał się zabawić w listonosza i przekazać te listy adresatom listów. Tak było we Wrocławiu.
    wciąż zadaję sobie pytanie: dlaczego w naszym kraju niszczy sie wszystko, co dobrze funkcjonuje??? O co tu i komu chodzi???
    A potem dziwią się, Polacy masowo uciekaja z tego kraju...
    Szok... szok... szok... Szok i skandal!

    Odpowiedz
  • do 12.(2014-01-22 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    Wypowiedź 12: BRAWO! Najwidoczniej ktos o tym nie pomyslał, he he he...

    Odpowiedz
  • NIEPEŁNOŚĆ(2014-01-23 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!! DZIĘKUJEMY ZA LIKWIDACJĘ BARIER. CO NA TO MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI??? Jak to możliwe , że doręczyciel nie dostarczył mi przesyłki z sądu , mimo że od tygodni zimowych nie wychodzę z domu. Zostawił zawiadomienie do odbioru przesyłki w skrzynce pocztowej. Punkt odbioru około 3 km od domu. Jestem osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności ze względu na narządy ruchu. Nie mam możliwości w istniejących warunkach (zdrowie i śliskość nawierzchni) odebrać ważnej dla mnie przesyłki.
    Mieszkam w Warszawie . W pobliżu mam pocztę z którą od dziesięcioleci nie miałam żadnych problemów .Dlaczego nam to robicie ? Dlaczego likwidujecie to co się sprawdziło ? Komu na tym zależy żeby dokuczyć społeczeństwu?

    Odpowiedz
  • niepełnosprawni(2014-01-23 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!! DZIĘKUJEMY ZA LIKWIDACJĘ BARIER. CO NA TO MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI??? Jak to możliwe , że doręczyciel nie dostarczył mi przesyłki z sądu , mimo że od tygodni zimowych nie wychodzę z domu. Zostawił zawiadomienie do odbioru przesyłki w skrzynce pocztowej. Punkt odbioru około 3 km od domu. Jestem osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności ze względu na narządy ruchu. Nie mam możliwości w istniejących warunkach (zdrowie i śliskość nawierzchni) odebrać ważnej dla mnie przesyłki.
    Mieszkam w Warszawie . W pobliżu mam pocztę z którą od dziesięcioleci nie miałam żadnych problemów .Dlaczego nam to robicie ? Dlaczego likwidujecie to co się sprawdziło ? Komu na tym zależy żeby dokuczyć społeczeństwu?

    Odpowiedz
  • 11alek(2014-01-23 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    rozporządzenie min .sprawiedliwości jasno określa sposób odbioru przesyłek sądowych . Nie ma mowy o spisywaniu numeru dowodu osobistego.D.O. TYLKO DO SPRAWDZENIA tożsamości.

    Odpowiedz
  • Zdziwiony(2014-01-23 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kto pozwolił na taki kontrakt ?

    W każdej gminie punkt odbioru PGP nie ma w każdej gminie PUNKTU : jaki cudem podpisano w takim razie UMOWĘ ?

    PGP oszukało czy urzędnicy oszukali bo nie sprawdzili rzetelnie prawdomówności PGP .

    Kto będzie odpowiadał za takie cyrki , znowu obywatel ? Zadzwonić do PGP i zapytajcie się o punkty odbioru w części gmin NIE MA i należny jeździć dziesiątki kilometrów do innych GMIN..

    Co na to PGP , nic mamy to w 4 literach , tak się państwo martwi o przestrzeganie prawa ?

    Odpowiedz