Trybunał Konstytucyjny do wymiany? Brak kadencyjności hamuje rozwój

autor: Ewa Maria Radlińska13.01.2014, 07:38; Aktualizacja: 13.01.2014, 08:34
Najważniejsze władze sądownicze w Polsce

Najważniejsze władze sądownicze w Polsceźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Mało kto utrzymuje się dziś dziewięć lat na jednym stanowisku. Tymczasem taką gwarancję ma z mocy ustawy prezes Trybunału Konstytucyjnego. Coraz głośniej mówi się, że czas to zmienić

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • krol(2014-01-13 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wartosc rego trybunału(celowo mała literą) poznalismy przy waloryzacji 2012r. DNO i zaszczytne miejsce w ksiedze hańby.

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-01-13 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    A co na to Rzepliński niepisany członek rządu,polityczny prezes z PZPR.Jak twierdziłem ze TK jest polityczny to na forum władca odpowiedział mi' już się boję".No i nadchodzi czas aby się bał.Może wreszcie wróci normalność do prawa a w TK nie będzie też byłych IPN-owców...

    Odpowiedz
  • xxxxx(2014-01-13 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    nie jest potrzebny

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-01-13 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie broni elementowi mafijnemu wykazać na przykładach (udowodnić),
    że te "obraźliwe" wpisy , to czcze pomówienia i czarny PR . Moderator nie może się doczekać .

    Odpowiedz
  • do 8 "czytelnik"(2014-01-13 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Koles to wszystko jest zgodne z prawem,jezeli obecny rzad lewacko-liberalnych bandytow uniewinnia zlodziei,bandytow jak z SLD Sawicka,wydaje wyroki na obroncow Polski,Np sad nazywa lapowki dodatkiem do wynagrodzenia,sady wydaja wyroki za usuwanie POmnikow,swastyk PO komunistycznych bandytach,rzad za nasze podatki nakazuje POlicjantom pilnowanie komunistycznych reliktow.

    Odpowiedz
  • 3_zmiana(2014-01-13 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie wybierać Prezesa w drodze REFERENDUM bez udziału polityków.. na kadencje.

    Odpowiedz
  • VaGla(2014-01-13 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Czytelniku przecież mamy wyroki sądów polskich, które mówią że można ostro jechać po władzy, nawet używać brzydkich słów
    bo własnie wolność słowa

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-01-13 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    - Dlaczego moderator NATYCHMIAST nie usuwa z forum znieważających, obelżywych wpisów? W imię jakiej idei, czy zasady są one tolerowane? Przecież te wpisy nie mają nic wspólnego z wolnością słowa i wypowiedzi.
    Poziom wpisów automatycznie obniża poziom Redakcji i przynajmniej dlatego powinna ona dokładać staranności, aby obelgi nie były publikowane na łamach Gazety Prawnej.

    Odpowiedz
  • natan(2014-01-13 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować to pseudo sędziowanie !!!. T K nic nie wnosi nowego i do tego działa przeciw społeczeństwu w wielu kwestiach !!!. TK jest uzależniony od tych partii które wsadzili swoich ,, sędziów '' na stołki i dlatego tak mamy jak mamy !!!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-01-13 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tzw. trybunał konstytucyjny , jako dotychczasowy gwarant funkcjonowania państwa mafijnego i agenturalnego , powinien być zlikwidowany . I oddany pod sąd - po wymianie sędziów - ma się rozumieć .

    Odpowiedz
  • senior(2014-01-13 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO aż 9 lat trwa kadencja? ZA DŁUGO! Żeby zmusić kogoś do EFEKTYWNEJ PRACY trzeba cały czas trzymać nad jego głową miecz Damoklesa. Sędziowie powinni to czuć, a sędziowie Trybunału (s)K...nego w szczególności, bo to ten Trybunał sprawdza zgodność WSZELKICH aktów prawnych z Konstytucją. I jak na razie robi to OPIESZALE i BYLE JAK! Trzeba pokazać im BAT, to wezmą się do UCZCIWEJ pracy.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-01-13 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do TKI Powinny być powoływani wybitni prawnicy z dorobkiem naukowym i tytułem profesora. W innym przypadku dochodzi do skundlenia TK. Tak się stało za rządów PIS. Skundlone zostały ustawy. Dokonano zamachu na prawo.

    Odpowiedz
  • qd(2014-01-13 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    No przecież politycy nie wypuszczą z rąk trybunału, takie mydlenie oczu.

    Odpowiedz