I edycja Konkursu dla Młodych Prawników "Ius et discipulus" rozstrzygnięta. Zwycięzcą został Pan Piotr Nepelski z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Prawnik.pl patronował wydarzeniu.

Laureatami konkursu zostali:

1. Marlena Misztela UKSW Warszawa

2. Bartosz Pawlak UWM Olsztyn

3. Kamil Szpyt UR Rzeszów

4. Patryk Dykas UMCS Lublin

5. Katarzyna Zoń UW Wrocław

6. Hanna Korol UW Wrocław

7. Tomasz Lisiewski UMK Toruń

8. Oskar Parkitny UŚ Katowice

9. Michał Potyrała UAM Poznań

10. Paulina Wawer UW Warszawa

Zwycięzcą konkursu został Pan Piotr Nepelski z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który najlepiej poddał analizie stan prawny zawarty kazusie nr 10. Praca zwycięzcy jest dostępna tutaj.

Organizatorzy konkursu „Ius et discipulus”, wybitni specjaliści z Kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i partnerzy, postawili na kazus jako formę sprawdzianu wiedzy merytorycznej uczestników konkursu. Pomimo, niewątpliwie, ogromu pracy, jaka została włożona w przygotowanie i ocenę kazusów, organizatorzy stwierdzają, iż – było warto! Rozwiązywanie konkretnego problemu prawnego sprowadza się do zastosowania umiejętności, którą nazwać można by esencją pracy prawnika - argumentacją.
Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 100 prac, co jest wynikiem imponującym. Poziom rywalizacji był niewątpliwie wysoki, co sprawiło, iż dokonanie wyboru, nie należało do zadań łatwych. W pracach laureatów imponuje przede wszystkim chęć wszechstronnego rozważenia problemu, przy zastosowaniu aktów prawnych należących do różnych dziedzin prawa. Na pochwałę zasługuje także próba udzielenia wyczerpujących odpowiedzi, także w sposób wielowariantowy oraz ponadprzeciętna znajomość orzecznictwa sądowego.
Celem odpowiedniej celebracji zwycięzcy i laureatów konkursu, w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów najlepszych prac. Uroczystość przebiegała w wyśmienitej atmosferze. Po ceremonii rozdania nagród odbyła się krótka debata na tematy związane z problematyką prawa IT, prawa autorskiego oraz prawa nowych technologi z udziałem zwycięzcy, laureatów oraz specjalistów w powyżej wymienionych dziedzinach prawa z Kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy.
Organizatorzy konkursu z Kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy są niezwykle usatysfakcjonowani przebiegiem oraz wynikami konkursu „Ius et discipulus” i zamierzają zorganizować następne jego edycje w kolejnych latach. Dzięki wysokiemu poziomowi rywalizacji, udało się wyselekcjonować studentów, z najlepiej rozwiniętymi zdolnościami w zakresie praktycznego stosowania przepisów prawa. Zdobycie zaszczytnego tytułu zwycięzcy lub laureata konkursu „Ius et discipulus” to jednak nie tylko spore wyróżnienie i nobilitacja nadane przez wysokiej klasy specjalistów z Kancelarii Pasieka, Derlikowski Brzozowska i partnerzy, ale także zobowiązanie do nieustawania w wysiłku, wszak jak mawiał Albert Einstein na sukces składa się talent w jednym procencie i ciężka praca w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach. Jurorzy żywią nadzieję, iż wytężony wysiłek zwycięzcy oraz laureatów konkursu sprawi, iż w niedalekiej przyszłości staną się crême de la crême polskiej, a może nawet europejskiej braci prawniczej.

Zobacz także:

Czwarta interwencja Młynarza z Sanssouci - konkurs

Talenty Podatkowe - V edycja konkursu