statystyki

Wynagrodzenie prawników: Stawki nieco do odstawki

autor: Anna Krzyżanowska17.07.2013, 15:00; Aktualizacja: 17.07.2013, 15:55
finanse, biznes, pieniądze

finanse, biznes, pieniądzeźródło: ShutterStock

Mimo że sposobów na wycenienie pracy prawnika jest cały wachlarz, kancelarie przyzwyczaiły się do rozliczania honorarium za godzinę. Kryzys gospodarczy i klienci powoli jednak te przyzwyczajenia zmieniają.


Pozostało jeszcze 97% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • oj boli!!!!!(2013-07-18 13:46) Zgłoś naruszenie 10

    chcieli by brać kasę jak leci ,ale dać z siebie trochę trochę;po co i tak frajer zapłaci 'oto ich myślenie,no i wygląda na to iż frajer nie chce płacić no i automatycznie mniej kasy no i to boli

    Odpowiedz
  • misiek 3(2013-07-18 15:09) Zgłoś naruszenie 10

    Komuny już nie ma. Za wiedzę trzeba płacić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • adwokat(2013-07-19 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    do panstwo w panstwie
    A jak juz Ci wszyscy doradza i pojawi sie katastrofa to przyjdziesz do mnie, ja juz niewiele bede mogl zrobic w beznadziejnej sytuacji, ale ze wzgledu na potrzebe ratowania co sie da zaplacisz kazde wynagrodzenie. Ci wszyscy naczelnicy, urzednicy, podpowiadacze tak sie znaja, ze panstwo wokol kwitnie po prostu. Chwala idiotom.

    Odpowiedz
  • xxx(2013-07-19 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    do kom.6 , mądry polak po szkodzie

    Odpowiedz
  • szymonkaszub(2013-07-19 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    do państwo w państwie
    a co jak sie okaże, że ten twój znajomy z US xle doradził, albo ty nie zrozumiałeś do końca co on miał na myśli, albo schrzaniłes formalnie sprawę? zwraca flachę czy jak to idzie? bo ja z doświadczenia wiem, że jest tak jak to opisal w komentarzu 7 adwokat. i wtedy Ty wychodzisz na frajera, którego ja skasuję za głupotę

    Odpowiedz
  • wjw(2013-07-18 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Za frajerów to uważa prawników wielu takich jak dr oj boli!!! którzy myślą, że praca nic nie kosztuje a adwokaci pracują za darmo.

    Odpowiedz
  • no i boli(2013-07-18 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    no panowie ale wy macie bronic a nie robic pod siebie nikt nie mówi że wam sie nie należy,za należytą pracę trzeba bulic no i tu zgoda ,ale bulic za duby smalone no tego to za wiele...

    Odpowiedz
  • tata2(2013-07-18 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nie chcesz płacić jeden z drugim to nie przychodź do prawnika!
    Znam przypadki gdzie klienci chcieli płacić dopiero po osiągnięciu korzystnego orzeczenia, podczas gdy osiągnięcie powyższego było niemożliwe i byli o tym informowani. Innymi słowy, chcieli się sądzić (bo może się uda) ale jeśli spełni się to o czym od początku mówił prawnik to chcą uniknąć opłaty. Prawnik nie dokonuje cudów i nie zmienia przepisów prawa!

    Odpowiedz
  • państwo w państwie(2013-07-18 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację, prawnik prawa nie zmieni, jeżeli piszę, że za wybicie szyby płacę kary 500zł to każdy umiejący czytać, sobie to prawo przeczyta i wie ile mu grozi, nie trzeba chodzić do prawnika, wystarczy pójść do kogoś, kto w danej działce prawa siedzi od lat i ma w niej doświadczenie. Jak mam problem z wykroczeniami idę do naczelnika policji i mi powie, jak mam problem z podatkami idę do znajomego urzędnika z US i też mi powie, jak z prawem budowlanym to do starostwa i znajomy urzędnik też mi powie i to za darmo, po co mi prawnik, jak ci ludzie są praktykami i siedzą w swojej działce po 20 lat, po co mi świeży radca bez doświadczenia i praktyki???. Prawo jest jak lektura szkolna nie trzeba być prawnikiem, aby odczytać prawo, wystarczy sobie przeczytać ustawę jaka mnie interesuje i się wie, tak jak przeczytam lekturę i wiem o czym ona jest z tym, że prawo ma być proste i zrozumiałe dla adresata, więc jest jeszcze łatwiejsze niż lektura, więc po co mi prawnik? A jak już nie będę wiedziała to pójdę do znajomego, który w tym siedzi i mi powie i zrobi co trzeba załatwi w urzędach za tzw. „flaszkę”…

    Odpowiedz
  • państwo w państwie(2013-07-19 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy państwo, znający się na każdej działce prawa, jeszcze nie miałam problemu po poradzie od naczelnika z 25 letnim stażem z prawa wykroczeń, czy 20 letnim stażem od urzędnika z US z działu VAT, ale jak będę miała to tutaj oficjalnie napisze i Wam przyznam rację...a póki co mam ludzi od każdej działki prawa lepszych tylko w tej swojej dziedzinie, od każdego prawnika...

    Odpowiedz
  • realista(2013-07-19 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    do "adwokat" dzisiejsi adwokaci bez zaawansowanych programów typu "LEX" lub "LEGALIS" oraz komputera nie wiele potrafią. Jak przychodzi co do czego to ciężko z głowy coś mądrego powiedzieć. Świadczy to o tym, iż poziom mecenasów znacznie się obniża, kiedyś mecenas miał do dyspozycji ustawę i wystarczało, dzisiaj połowę roboty zrobi aplikant bo coś poszuka w leksie mecenas podrasuje i się kręci

    Odpowiedz
  • Marek(2018-01-16 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    stare przysłowie mowi, ze prawnikowi nie zalezy aby szybko zakonczyc sprawe tylko ciagnac ja jak najdluzej zeby jak najdluzej brac kase. Nie znam innej branzy tak pazernej na pieniadze zrobia wszystko aby wyciagnac ostatnia złotówke a juz najwiekszym swinstwem jest jak adwokat wystepuje przeciwko swojemu klientowi bo nie moze dogadac sie co do stwki. Naturalna sprawa jest dla prawników zawyzanie stawek a juz godzinowe stawki to jakas abstrakcja robia co chca.

    Odpowiedz
  • czytelniczka.....(2019-12-20 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wchodząc na tą stronę czytam komentarze, różne, ale są one pod fotografią człowieka, który jak się okazało ma wielkie serce. Bezinteresownie pomógł szkole, w której pracuję, choć nie musiał. Może nie mierzmy wszystkich jedną miarą, bo poza wykonywanym zawodem czy posiadanym stanowiskiem, jest się na pierwszym miejscu człowiekiem. Złe doświadczenia nie powinny być wyznacznikiem oceny człowieka. Człowiek i człowiek to nie to samo, a kamieniem rzucić łatwo.

    Odpowiedz