Dziwne pytania na egzaminie na prawo jazdy: Jaką długość powinien mieć drążek od skrzyni biegów?

autor: Tomasz Żółciak15.07.2013, 00:00; Aktualizacja: 22.07.2013, 11:12
Zdający na prawo jazdy skarżą się, że nowe testy wymagają od nich fachowej wiedzy technicznej

Zdający na prawo jazdy skarżą się, że nowe testy wymagają od nich fachowej wiedzy technicznejźródło: ShutterStock

Żeby zdać egzamin na prawo jazdy, trzeba znać odpowiedzi na najdziwniejsze pytania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Uliana(2019-03-25 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Aktualne pytanie egzaminacyjne znajdziecie na prawo jazdy 360 https://www.prawo-jazdy-360.pl/test Sama korzystałam i zdałam egzamin za 1 podejściem.

    Odpowiedz
  • pati28(2015-07-21 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Mialam na egzaminie takie pytanie bez sensuhe " cokierowca powinien zjeść przed jazda samochodem osobowym" nacokomu takie rze cz y nie rozumiem

    Odpowiedz
  • zakrecony(2015-06-03 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    pa pa pa paranoja

    Odpowiedz
  • gość(2014-02-28 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jak już wszyscy wiemy ten kraj to jedna wielka korupcja. Odpowiednie organy tłumaczą że to ma zapobiec wypadkom przez niedouczonych przyszłych kierowców, ***** prawda!!! Powinni zamiast tego wprowadzić symulatory zachowań na drodze podczas grożnych sytuacji...a Państwu zależy tylko na kasie ( jak zgarnąć najwięcej kasy zanim wybuchnie bunt )

    Odpowiedz
  • Seba(2013-10-18 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Kolega Czarny ma rację - chodzi tylko o pieniądze

    Odpowiedz
  • Anonim(2013-09-12 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Brak mi słów na te nowe testy. Pytania są tak podchwytliwe że szok. A ile się ich powtarza kilkakrotnie w innej formie. Ludzie powinni się zbuntowac. Ciekaw jestem jak by czesc ludzi poprzestala zdawania egzaminow na jakis czas, czy by to poskutkowało.

    A co do polskiego rządu to wszystkich na stos powinni dac. Wiecznie dlugi i w dodatku nas okradaja. Przyklad polska pensja 1200zl / angielksa 1200 funtow. W polsce samochod dla przykladu 2000zl w angli 300/400 funtow. Przeliczenie 2 msc pracy i cala kase odkladac na auto a w angli to jak u nas te 300/400zl. Zeby polak zyl przecietnie to by musial miec minimum 4/5 tys a co mamy dlugi. Ten kraj jest ********* wstyd mi ze sie tutaj urodziłem i wychowuje z badą zlodzieji i pasozytow.

    Odpowiedz
  • KCz(2013-07-28 01:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje mi się, że tajność pytań egzaminacyjnych utrudnia wykrycie błędów w ich przygotowaniu, jak i uniemożliwia zaskarżenie do Sądu nieprawidłowości w egzaminie. Zastanawiam się komu to jest potrzebne i kto na tym korzysta.

    Odpowiedz
  • zasmucony(2013-07-24 22:40) Zgłoś naruszenie 10

    no to w koncu uzyskam odpowiedz jak dluga powinna byc ta wajcha??? Kto wie???

    Odpowiedz
  • pieszy(2013-07-23 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś wie jak często są aktualizowane pytania.Miesiąc temu weszły w życie nowe przepisy dotyczące czasu jazdy,i nie wiem czy odpowiadać na starych czy nowych zasadach.

    Odpowiedz
  • s.k.(2013-07-20 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Proponóje aby przez 6 miesięcy nikt nie zapisał się na prawko. To i wykładowcy i Egzaminarorzy poszli by po rozum do głowy,albo zaczeli by konsumować na śniadanie bzdurne pytania(smacznego)

    Odpowiedz
  • jijkj(2013-07-19 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ktoś nie zda egzaminu, nie wie na które pytania odpowiedział błędnie, bo tego się już nie ujawnia. Czy ktoś jest w stanie dokładnie zapamiętać wszystkie pytania, po to by zweryfikować sobie w domu swoje odpowiedzi? Nie . Stąd, jeżeli ktoś odpowiedział poprawnie na pytania
    _ co jest ważniejsze w aucie: trójkąt ostrzegawczy czy gaśnic?,
    -co wolno pasażerowi o ograniczonej sprawności ruchowej jadącemu w wózku motocykla: jechać z prędkością powyżej 40km/h? jeść? śmiecić?
    -czy wolno użyć klaksonu, gdy ktoś wymusza pierwszeństwo?
    to nawet nie wie, czego nie wie i znowu nie zda.

    Odpowiedz
  • szerszeń(2013-07-18 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny dowód na poziom umysłowy tych STYROPIANOWYCH IMBECYLI

    Odpowiedz
  • xxx(2013-07-17 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Znaczy siem taaaaak. Jakom dugos powynienem mniec dragal u kierownictwa ? Nie wiem, ale jak moj wyjme miarem to im odpowiem. Ale przed czy po skocunej jazdzie ? HA ?! ... oto jezd pytana/y , chyba nie ma znaczenia , no niiiiii...

    Odpowiedz
  • EW(2013-07-17 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do bezpiecznej jazdy większość pytań to bzdety bez rozumu !!!

    Odpowiedz
  • starowicz(2013-07-16 19:07) Zgłoś naruszenie 01

    a ... ta dlugosc to przecietnie 17 cm, ale to zalezy od stanu podniecenia

    Odpowiedz
  • Poirytowany(2013-07-16 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    G*wno prawda. Sami nie wiecie, co piszecie. Zdawałem miesiąc temu - testy udało mi się zdać za drugim razem. Niektóe pytania może i są głupie, ale większość to typowe sytuacje na drodze. A co do egzaminatorów - wcale nie jest tak, że oni chcą cię uwalić. Jazdę zdałem za pierwszym razem, nie miałem żadnego błędu. Powód niezdawania przez większość egzaminu jest prosty - jesteś głupi -> nie możesz zdać -> nie zasługujesz na prawko. Dość już mam kretynów na drogach, małolatów, istnych "mistrzów kierownicy", którym się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadali i jakimi to oni rajdowymi kierowcami nie są, a potem giną przez takich debili nawet całe rodziny w wypadkach...

    Odpowiedz
  • Gawron(2013-07-16 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ci co już mają to niech lepiej chronią prawko, Yanosik może okazać się tu pomocny

    Odpowiedz
  • `przerażony(2013-07-16 11:33) Zgłoś naruszenie 10

    I dobrze że są trudniejsze pytania bo takie matoły jeżdżą że strach chodzić po ulicy. Raz jadąc na rowerze chodnikiem(nie było ścieżki) w centrum miasta jakaś blondynka zjechała na drugi pas9na drodze dwukierunkowej) i przywaliła w krawężnik obok drogi bocznej 10 m przede mną. Sam niedługo będę zdawał na prawko, nie jestem przerażony kto umie jeździć i nauczy się przepisów zda bez problemu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2013-07-16 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram wpis nr 29 "Pana Kitkowatego". ______
    I oczywiście: błąd na drodze może być tym ostatnim błędem, dla kogoś i to niekoniecznie dla kierowcy. Dlatego trzeba porządnie nauczyć się do testu, ale też zdobyć niezbędne, jak na początek, umiejętności, w tym co do techniki jazdy. Po egzaminie, trzeba przejechać jeszcze jakieś 10 tys. km, w różnych warunkach, na różnych drogach i wtedy można mówić, że się coś umie. ______ Wiedzę teoretyczną trzeba jednak mieć w paluszku. Ludzie jeżdżą nieostrożnie, nie dlatego, że mają złą wolę, ale nie znają podstawowych przepisów i nie myślą.

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2013-07-16 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak w sprawie drążka od skrzyni biegów warto przeczytać odpowiedzi i kierując się logiką wybrać tą prawidłową.
    Drążek ma mieć długość zapewniającą pełny uchwyt, a jako, że nie chwyta się drążka wzdłuż, tylko jego część, tj. gałkę, to ten drążek wystarczy, ze będzie wystawał z wnętrza auta w stopniu zapewniającym ów uchwyt. Nie wierzę bowiem, że w tym pytaniu chodzi o parametry techniczne drążka - w tych pytaniach chodzi o logikę w myśleniu, aby kierowca był też logiczny w działaniu, na drodze. I tu, uwaga, nie każda tzw. blondynka zatem może zdać test na prawo jazdy. Pozdrawiam wszystkie blondynki i blondynów.

    Odpowiedz