Najlepszą publiczną uczelnią kształcącą prawników jest w tym roku Uniwersytet Jagielloński. Krakowska placówka uzyskała 110,5 ze 115 możliwych punktów, w tym maksymalną notę za najlepszą zdawalność absolwentów na aplikację.
Ranking Wydziałów Prawa - Uczelnie publiczne / Dziennik Gazeta Prawna
Ranking Wydziałów Prawa - Uczelnie niepubliczne / Dziennik Gazeta Prawna
Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi Warszawskiemu, a trzecie – Wrocławskiemu. Ta trójka nie opuszcza podium naszego zestawienia od pierwszej jego edycji.
Laureatem w kategorii uczelni niepublicznych została Akademia Leona Koźmińskiego, która wyprzedziła inną warszawską placówkę, Uczelnię Łazarskiego, oraz debiutanta w tegorocznym rankingu – rzeszowski Zamiejscowy Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu.
W trakcie wczorajszej gali wręczenia dyplomów zwycięzcy zwracali uwagę na to, że dziś prawnicy muszą się dostosować do coraz trudniejszego rynku pracy.
– Zadbanie o to, by absolwenci mogli łatwiej znaleźć zatrudnienie, jest także naszym zadaniem – podkreślał prof. Włodzimierz Gromski, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.